Купити землі запасу сільської ради на майданчику Прозоро.Продажі

Відповідно до змін у законодавстві, сьогодні на аукціонах Прозоро.Продажі можна вільно придбати або орендувати державні і комунальні ділянки, у тому числі землі запасу. Завдяки простій, зрозумілій, а головне – прозорій процедурі доступ до вартісних активів отримують сотні потенційних покупців з усієї України. А їх реалізація відбувається у суворій відповідності з діючою нормативно-правовою базою.

Що таке землі запасу та особливості їх продажу в електронній системі Prozorro.Sale

Поняття «землі запасу» включає в себе ділянки, що не надані у власність або постійне користування, чи такі права були припинені. Подібні угіддя можуть належати до будь-якої категорії – сільськогосподарського, лісогосподарського призначення, водного фонду, житлової і громадської забудови, оздоровчі, рекреаційні, історико-культурні, промисловості, зв’язку, транспорту, енергетики або оборони. За необхідності землі запасу можуть продаватися або здаватися в оренду звичайним громадянам, сільськогосподарським установам, організаціям і підприємствам.

Будь-яка земля, що не була приватизована, але територіально відноситься до певного населеного пункту, перебуває у комунальній власності. Аналогічно, неприватизовані ділянки, розташовані за межами міст і сіл, належать державі. Тож земля, відведена для запасу, може бути або державною, або комунальною. У разі закриття підприємства угіддя, що перебували у його постійному користуванні, часто переводяться до земель запасу сільської чи міської ради. – якщо інші громадяни або організації не виявлять бажання їх орендувати.

Завдяки змінам у законодавстві, що стали фінальним етапом земельної реформи, придбати або отримати такі ділянки у тимчасове користування можна буквально у два кліки – скориставшись електронними аукціонами Прозоро.Продажі. Саме це підприємство за рішенням Кабміну стало адміністратором торгової системи, через яку усі бажаючі сьогодні отримали можливість купувати та орендувати мільйони гектарів державної або комунальної землі.

Придбати землю запасу сільської ради на онлайн-платформі Прозоро.Сейл

Землі запасу на території сільської ради, міста або селища, можуть передаватися громадянам, фізичним і юридичним особам у постійне або тимчасове користування. Торги Прозорро.Продажі зведуть нанівець будь-які спроби неправомірно приватизувати державні і комунальні ділянки або домовитися про «особливі» умови з чиновниками.

Тіньові махінації та непрозорі процедури давно лишилися в минулому. Завдяки спеціальним електронним майданчикам, що отримали відповідний дозвіл та під’єднані до Центральної бази даних, в системі вже проведено 425 тис. публічних торгів. Кількість учасників за п’ять років досягла позначки в 45 000 осіб, а загальний дохід від реалізованих та зданих в оренду лотів, у тому числі земельних ділянок, склав майже 57 млрд. грн.

Підпишіться на зручні земельні Вайбер- і Телеграм-боти – вчасно отримуйте сповіщення про виставлення на торги земель запасу обраної сільської або міської ради в конкретному регіоні.

Переглянути аукціони