Об’єкти малої приватизації на аукціонах Прозоро.Продажі

Процедура малої приватизації на Прозоро.Продажі відбувається на онлайн-аукціонах. Для участі в таких торгах потрібно попередньо зареєструватися на одному з офіційних електронних майданчиків. Серед лотів малої приватизації ви можете знайти нерухомість (будівлі, підприємства чи цілі комплекси), пакети акцій та інші об’єкти, які перебувають у власності держави. Стартова ціна на аукціоні не має перевищувати 250 млн грн. Переглядати діючі пропозиції можна і без реєстрації.

Які об’єкти малої приватизації на Прозорро.Продажі ви можете знайти

Користувачі майданчиків Прозорро.Продажі мають володіти наступною інформацією щодо малої приватизації:

  • до неї належать державні об’єкти з Фонду держмайна України та комунальна нерухомість, яку виставляють на торги ОТГ та міські ради;
  • початкова вартість лота аукціонною комісією визначається у такий спосіб, що вірогідність націнок дорівнює 0%, все залежить лише від рівня балансової вартості;
  • електронний аукціон на Prozorro.Sale може відбуватися в одному з двох форматів – англійському чи голландському. Спочатку торги проходять з поетапним збільшенням ціни. Якщо ж такі не відбулися, то автоматично оголошується голландський аукціон з покроковим зниженням вартості лота.

Усі учасники – як фізичні, так і юридичні особи – знаходяться в рівних умовах і діють за однаковими правилами.

У розділі «Мала приватизація» на Прозоро.Продажі ви знайдете лоти з такими об’єктами:

  • комерційні приміщення;
  • частини будівель нежитлового призначення;
  • промислові комплекси;
  • кінотеатри, ресторани, клуби;
  • бази відпочинку та багато іншого.

На електронних майданчиках, які мають офіційну акредитацію ДП «Прозорро.Продажі», регіональні ФДМ можуть виставляти також об’єкти незавершеного будівництва. Однак не слід їх плутати з тимчасовими спорудами – кіосками, навісами тощо.

Переваги електронних аукціонів з малої приватизації на Prozorro.Sale

Чим приваблюють інвесторів прозорі торги з малої приватизації? Насамперед ринкова ціна об’єктів, також чесна конкуренція, широкий вибір лотів по всій Україні, можливість участі в аукціоні з будь-якої точки світу, відсутність корупційних махінацій та дискримінації.

Після реєстрація на одному з майданчиків Прозорро.Продажі (наразі їх близько 40 штук) та сплати потрібних внесків ви можете подати свою цінову пропозицію на обрані торги. Це реальна і вигідна можливість для підприємців приватизувати об’єкт без жодних ризиків. Якщо учасник здобуває перемогу, гарантійний внесок йому повертається.

Поставити свої запитання та отримати допомогу на будь-якому з етапів електронного аукціону ви можете від персональних менеджерів вашого майданчика. Моніторити лоти з малої приватизації на Прозоро.Продажі можна через зручні Viber- і Telegram-бот.

Наразі в електронній системі пройшло вже майже 418 тисяч публічних онлайн-торгів. А дохід від них до бюджетів різних рівнів перетнув суму 55 млрд грн. І це лише за 5 років! Будуємо прозорі ринки разом.