Н1: Продаж зеленої енергії в Україні відбувається на електронних торгах

Прогрес у галузі зеленої енергії – це загальносвітовий тренд, який знайшов підтримку і в Україні. Популярність відновлюваної енергетики у світі пояснюється швидкими темпами розвитку кліматичної кризи. Для вирішення цієї проблеми потрібно якомога швидше перейти на альтернативні джерела енергії.

Фундаментальні зміни у секторі зеленої енергетики сьогодні відбуваються і в Україні. Відсоток відновлюваних джерел у структурі виробництва електроенергії в нашій державі щорічно зростає. Однак існує проблема продажу зеленої енергії в Україні. Ще у 2019 році Кабміном було прийнято рішення про її реалізацію на електронних аукціонах системи Прозорро.Продажі. Але загальносвітова пандемія внесла свої корективи у введення в дію ринку альтернативної електроенергії. Як результат – торги “чистою” енергією в Україні не запущені й до сьогодні.

Особливості розвитку зеленої енергії в Україні

Розвиток відновлюваної енергетики породжує в суспільстві безліч запитань. Чому енергію сонця називають зеленою” та яких зрушень слід чекати на ринку альтернативної електроенергії найближчим часом? Саме ці питання сьогодні є актуальними для багатьох українців. 

Що ж таке відновлювана енергетика та чому сонячну енергію називають зеленою”? Особливостями “чистої” електроенергії є її джерела, які не вичерпуються в результаті використання, та екологічність. До альтернативних потужностей належить енергія сонця, вітру, припливів та відпливів тощо.

В Україні частка зеленої енергетики в структурі виробництва електроенергії щорічно зростає та становить близько 8% (без урахування великих ГЕС). Хоча гідроелектростанції й використовують у своїй роботі “чисті” енергоресурси води, їх діяльність навряд чи можна назвати екологічною, адже вони фактично руйнують баланс екосистеми.

Ціна зеленої енергії в Україні на офіційних торгах

Важлива роль у розвитку відновлюваної енергетики належить тарифам на зелену енергію. Згідно з ними, продаж виробленої електроенергії відбувається за ціною, яка є значно вищою за ринкову. При цьому ризики інвестування є мінімальними, адже виробники відновлюваної енергії підписують довгострокові контракти з ДП “Гарантований покупець”.

Зелений тариф в Україні є значно вищим, ніж у більшості європейських країн. Це безумовно стимулює інвестування в цей напрямок енергетики, але й має свої недоліки. Наприклад, кінцева ціна зеленої енергії в Україні є зависокою для середньостатистичного споживача. Також з’явилася заборгованість держави перед виробниками.

Останній фактор, а саме накопичення ДП “Гарантований покупець” боргів, впливає на рішення держави щодо скорочення зеленого тарифу на електроенергію в Україні. Виходом з цієї ситуації можуть стати відкриті торги відновлювальною енергією на майданчиках електронної системи Прозорро.Продажі.

Продаж зеленої енергії на майданчиках системи Прозорро.Продажі

Продаж альтернативних енергоресурсів на аукціонах Prozorro.Sale не тільки прискорить розвиток відповідного ринку, а й допоможе врегулювати вартість зеленої електроенергії в Україні. Також це підвищить інтерес іноземних інвесторів до розвитку відновлюваної енергетики на території нашої держави.

Щоб взяти участь у майбутніх торгах зеленою енергією, необхідно зареєструватися на одному з майданчиків електронної системи Прозорро.Продажі. Спеціалісти обраної вами платформи нададуть якісну технічну та юридичну допомогу та проконсультують вас з усіх питань щодо ринку альтернативної електроенергії. Підписуйтеся на боти у Viber і Telegram, щоб швидко отримувати сповіщення про цікаві аукціони.