Аукціон по конфіскату – як він проходить та як долучитися онлайн

Реалізація в Україні конфіскату відбувається на закритих торгах, що спричиняє порушення учасниками їх прозорості і розвиток корупції. Однак сьогодні у нас є ефективний публічний механізм, який допоможе виправити цю ситуацію. Йдеться про електронні аукціони системи Прозорро.Продажі, де вже протягом п’яти років виставляються лоти з різноманітним державним, комунальним і приватним майном.

Аукціон митного конфіскату в Україні – перспективи проведення на Prozorro.Sale

З кожним роком механізми боротьби з контрабандою в нашій державі діють все активніше. Тому все більше митного конфіскату в Україні потребує реалізації. Таке майно накопичується і припадає пилом на складах і в ангарах, а може і повинно приносити дохід до Держбюджету. Допомогти в реалізації конфіскованих товарів можуть онлайн-аукціони на акредитованих майданчиках системи Прозорро.Продажі.

Користувачі таких платформ успішно беруть участь у торгах різноманітними активами з 2016 року. За цей час пройшло понад 421 тис. аукціонів, а бюджети різних рівнів поповнилися на суму 56,6 млрд грн. Законсервований конфіскат теж може приносити прибуток, якщо його продавати за прозорою процедурою.

Завдяки ДП «Прозорро.Продажі» ми маємо унікальний та ефективний інструмент розвитку малого та середнього бізнесу. Публічні онлайн торги також допомагають у боротьбі з корупційними схемами. Отже, в майбутньому аукціони по конфіскату зможуть також принести чималі доходи в бюджети різних рівнів.

Стати учасником торгів або ж контролювати їх проведення тепер можуть не тільки великі компанії та підприємці, а й звичайні громадяни. Майданчики системи Prozorro.Sale повністю оснащені та готові в будь-який момент долучити напрям конфіскованого майна до електронних аукціонів. Великий рівень довіри, який вже сформувався в суспільства до подібних заходів, дозволить залучити в цю сферу максимальну кількість інвесторів, що створить конкуренцію на ринку. 

Створення прозорих аукціонів по конфіскату – особливості процедури

Серед запитів «Конфіскат Україна» найбільше зацікавлення у потенційних покупців викликають автомобілі на європейських номерах. Вони були вилучені у господарів через порушення, виявлені при перетині кордону. Часто придбати таке майно бажають власники СТО, адже майже нові іномарки вигідно розбирати на запчастини.

Щоб користуватися автомобілем легально, його потрібно розмитнити, але це коштує чималі суми. Набагато вигідніше купити конфіскат, адже за зекономлені кошти можна оплатити митні збори. А от проведення таких торгів через систему Прозорро.Продажі дозволить створити максимально прозорі відносини на ринку.

Різноманітні ґаджети також користуються неабиякою популярністю серед потенційних покупців вилученого майна. Вони можуть конфіскуватися на кордоні одразу великими партіями. Також у цій категорії можна знайти одяг, взуття, предмети побуту тощо.

Щоб не пропустити появу аукціонів по конфіскату на майданчиках системи Прозорро.Продажі підключайте Telegram- або Viber-бот.