Дозвіл на користування надрами – які переваги він надає для інвесторів

Експлуатація природних ресурсів, що включає в себе вивчення, обробку, видобування та інші процеси, передбачає отримання спеціального дозволу на користування надрами. Надає їх Державна служба геології та надр України. У сучасних умовах антикорупційної кампанії в нашій державі такі дозволи можна отримати лише через систему Прозорро.Продажі, де перший подібний лот було оголошено навесні 2018 року.

Для участі в електронному аукціоні з реалізації спецдозволу на користування надрами потрібно зареєструватися на одному з акредитованих майданчиків. Далі ви створюєте свій особистий кабінет і через нього подаєте цінову пропозицію на торги.

Порядок проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами через Prozorro.Продажі

Відповідно до українського законодавства, до геонадр зараховують частину землі, яка знаходиться під поверхнею суші чи водойм. Вони поділяються на загальнодержавного та місцевого значення. До перших належать горючі копалини, руди, хімічна сировина, грязі, водні ресурси. Усі інші (вапняк, гіпс, крейда, пісок, суглинок, супісок тощо) включають до корисних копалин місцевого значення.

Порядок надання спеціального дозволу на користування надрами передбачає проведення публічного аукціону в режимі онлайн на Прозорро.Продажі. Його видають переможцеві торгів, взяти участь в яких може кожен охочий. Вони приваблюють інвесторів завдяки чесній конкуренції та однаковим правилам для всіх.

Той, хто запропонував найбільшу ціну за лот з дозволом на користування надрами чи іншим державним і комунальним майном, автоматично визначається системою як переможець. Переглянути об’єкти в цій категорії ви можете вже зараз, а от подача цінової пропозиції на торги доступна лише після реєстрації на одному з акредитованих майданчиків системи Prozorro.Sale.

Ліцензія на користування надрами – які переваги та можливості вона дає

Через електронні аукціони в системі Прозорро.Продажі можна отримати дозволи на такі види користування надрами:

  • видобування корисних копалин загальнодержавного чи місцевого значення;
  • дослідження і вивчення геонадр України.

Видаються вони на строк від 5 до 20 років. При формуванні лота вказується адреса ділянки, короткий опис її параметрів, початкова вартість, термін дії договору, а також додається оглядова карта. Можливість користування надрами можуть отримати користувачі системи Прозорро.Продажі. Онлайн-аукціони проходять у визначені законодавством терміни:

  • 90 календарних днів з моменту оголошення торгів для нафти, газу та конденсату;
  • 50 днів – для інших корисних копалин.

Подача заявки та безпосередня участь в аукціоні відбувається на офіційних майданчиках Prozorro.Sale. Для реєстрації вам достатньо обрати один. Після вибору лота ви сплачуєте реєстраційний та гарантійний внески, останній повертається у разі програшу. Кожен учасник має надіслати через особистий кабінет на майданчику повну і достовірну інформацію за запитом організатора торгів. Усю необхідну допомогу на будь-якому з етапів ви отримаєте від ваших персональних менеджерів.

Зручний пошук лотів у системі Прозорро.Продажі за будь-яким напрямком можна здійснити через Telegram- та Viber-боти.