Невикористані запаси Держрезерву України реалізуються на Prozorro.Sale

Держрезерв – це орган виконавчої влади, який було створено в 1991 році. Ця установа підпорядковується безпосередньо Міністерству економіки, торгівлі та сільського господарства й реалізує загальнодержавну політику сировинно-ресурсної, енергетичної безпеки й т. д. Діяльність Державного агентства резерву України пов’язана зі створенням, розміщенням, зберіганням та постійним оновленням “стратегічного запасу”, який повинна мати наша країна на випадок непередбачуваних ситуацій: катаклізмів, епідемій, війни тощо.

Реалізація невикористаних запасів Державного агентства резерву через аукціони Прозорро.Продажі – основні переваги

Вищезгадана установа об’єднує 33 держпідприємства (ще 4 знаходяться на тимчасово окупованих територіях), зокрема

  • 10 хлібокомбінатів та хлібобаз;
  • 7 складських і холодильних комплексів;
  • 4 нафтові комбінати;
  • 1 науково-дослідний інститут.

Діяльність Держрезерву України полягає у формуванні стратегічного запасу. Перелік важливих для держави ресурсів включає 70 найменувань, серед яких: продукти харчування, енергоресурси та інші товари. Ще 3800 позицій входять до мобілізаційного фонду.

Однією із проблем Державного агентства резерву є розкрадання запасів.

Згідно з офіційними положеннями, фонд цього органу має постійно оновлюватися, а невикористані ресурси повинні продаватися. Частими є випадки, коли неліквідні товари реалізуються за заниженими цінами або у більших обсягах, ніж було вказано в документації. Уникнути корупції у цьому питанні дуже просто – чиновникам достатньо дозволити продаж списаних ресурсів Державного агентства резерву через справедливі торги системи Prozorro.Sale. Саме цей фактор має стимулювати владу до прийняття рішення про реалізацію невикористаних фондів на публічних аукціонах.

Купити невикористані товари Держрезерву України на аукціонах Прозорро.Продажі

ДП “Прозорро.Продажі” було створено у 2016 році для проведення відкритих торгів з продажу різноманітного майна в форматі онлайн. За 5 років на Prozorro.Sale відбулося понад 420 тис. аукціонів, завдяки чому держава отримала доходу на суму 55,6 млрд грн. Ці кошти вже поповнили бюджети на різних рівнях та були направлені на розвиток різних галузей економіки на місцях.

Реалізація невикористаних запасів Державного резерву України через офіційні майданчики електронної системи Прозорро.Продажі дозволить продавати товари за ринковими цінами та без зайвої бюрократії. Також це унеможливить використання будь-яких корупційних схем та махінацій.

Торги з реалізації товарів Держрезерву України будуть повністю відкритими, а це значить, що за їх проведенням зможе спостерігати кожен охочий. 

У майбутньому для участі в аукціонах з продажу вищезгаданого майна буде потрібно зареєструватися на одному з офіційних електронних майданчиків системи Прозорро.Продажі. Кожна з цих платформ гарантує якісну юридичну та технічну підтримку. Налаштовуйте боти у Viber і Telegram, щоб бути в курсі останніх новин, які стосуються електронних торгів у системі Prozorro.Sale.