Сьогодні арештоване майно в Україні реалізується на е-майданчиках

Продаж арештованого майна – один із перспективних напрямів, який в найближчому майбутньому може бути представлений на аукціонах електронної системи Прозорро.Продажі. Адже номенклатура об’єктів, які вилучила державна виконавча служба за невчасну сплату кредитів, є величезною.

Сьогодні основна проблема полягає у відсутності справедливої процедури реалізації арештованого майна. У перспективі таким механізмом можуть стати електронні майданчики Prozorro.Sale, які гарантують повну відкритість аукціонів та ліквідацію старих тіньових схем.

Особливості реалізації арештованого майна на електронних аукціонах

Сьогодні реалізація майна, яке перебуває під арештом, відбувається в торговій системі, що створена Міністерством юстиції. Тому й доступ до відповідного ринку є лише в обмеженого кола учасників. Ефективним вирішенням цієї проблеми є дозвіл на реалізацію арештованого майна на акредитованих майданчиках Прозорро.Продажі. Спеціалізовані платформи Prozorro.Sale мають достатній досвід у сфері торгів державними, комунальними та приватними активами. Саме вони допоможуть пришвидшити процес погашення заборгованості перед банками та зробити процедуру проведення аукціонів зі збуту вилучених об’єктів повністю відкритою.

Пошук об’єктів у реєстрі арештованого майна

Метою продажу арештованого майна є покриття боргів перед кредиторами. Однак наявні методи реалізації цих активів не дозволяють реалізовувати їх за максимальною ціною, через що страждає насамперед боржник.

Сьогодні ви можете проаналізувати виставлені на продаж об’єкти у спеціальному реєстрі арештованого майна. Цей список, який було сформовано Агентством з розшуку та менеджменту активів, містить повний перелік рухомих та нерухомих фондів, транспорту, цінних паперів, які були передані до суду згідно з рішенням АРМА.

Створення реєстру арештованого майна в Україні дозволяє кожному охочому слідкувати за появою нових об’єктів. В агентстві з розшуку та менеджменту активів заявили, що процес розробки вищезгаданого переліку потребує великих часових витрат. Згідно з останньою інформацією, у реєстрі майна, що знаходиться під арештом, можна побачити більше 19 000 позицій. Оновлюється цей перелік щомісяця.

Продаж вищезгаданих активів за оптимальними цінами можливий в тому разі, якщо влада дозволить їх реалізацію на аукціонах офіційних платформ Прозорро.Продажі.

Як стати учасником торгів з продажу арештованого майна в Україні

Сьогодні чітким є розуміння того, що єдиною ефективною системою електронних торгів арештованим майном може бути Prozorro.Sale. На Прозорро.Продажі вже протягом п’яти років реалізуються державні, комунальні та приватні активи. За цей час на платформах системи Prozorro.Sale вже проведено більше 422 тис. аукціонів, загальний дохід від яких склав 56,6 млрд грн. 

Онлайн-торги, що відбуваються на електронних майданчиках Прозорро.Продажі, мають низку переваг:

  • ефективність та відкритість процедури;
  • переможець визначається на конкурентній основі;
  • майданчики системи мають зручний інтерфейс, який буде зрозумілим навіть новачкам;
  • для участі в аукціонах потрібен лише комп’ютер та стабільний доступ до глобальної мережі.

Налаштовуйте спеціальні боти у Viber і Telegram, щоб вчасно отримувати сповіщення про нові торги в системі Prozorro.Sale.