Земельні торги

Взяти участь в земельних торгах на електронному майданчику Prozoro.Sale

Орендувати ділянку на вигідних умовах чи купити землю, що в майбутньому принесе прибуток – нагальні питання, з якими щодня стикаються більшість українських фермерів. Ціна, бажаний регіон, стан активу, збір документів, а також юридичні тонкощі підписання договору – розібратися з усіма нюансами цих процедур вам допоможуть найкращі фахівці з торгових операцій, що працюють на українській земельній біржі.

Що таке земельна біржа та як прийняти участь в торгах ділянками землі с/г призначення?

Фізичні та юридичні особи, що бажають продати землю – з одного боку, та фермери, які хочуть купити чи взяти в оренду земельну ділянку – з іншого. Задовольнити усі їх запити у повній мірі допомагає біржа землі. Вона є вагомою частиною ринку, адже саме тут проводяться земельні торги, а купити чи продати землю мають змогу усі бажаючі. Земельна біржа забезпечує конкурентну боротьбу між учасниками, тож власник ресурсу отримує за нього справедливу винагороду.

Просто зараз купити або взяти в оренду землю, що не призначена для виробництва сільськогосподарської продукції, можна на одній із товарних бірж, які успішно діють по всій країні. Подібні організації, по суті, і формують сучасну земельну біржу. Їх робота регулюється ЗУ «Про товарну біржу». Всі торгові операції, пов’язані з с/г ділянками, здійснюються згідно з положеннями Земельного кодексу та Закону України «Про обіг земель сільськогосподарського призначення». 

Використання майданчиків Прозорро.Продажі для проведення земельних торгів

Ще одне питання, яке хвилює реальних та потенційних землевласників: чи є українська земельна біржа достатньо прозорою? Чи можна купити або взяти в оренду землю цілком легально, без корумпованих схем і тіньових махінацій?

Відповідь – так, ми вже давно маємо все необхідне для організації чесних, конкурентних та ефективних земельних торгів. З цією метою вже не перший рік використовується електронна торгова система Prozorro.Sale. Створений зусиллями волонтерів та громадських активістів, за підтримки уряду і міжнародної спільноти, амбіційний стартап став справжньою сенсацією. Здача в оренду чи продаж землі на електронних аукціонах дозволить отримувати багатомільйонні прибутки у законний спосіб, без хабарів чи зловживання службовим становищем.

За чотири роки на спеціальних майданчиках, підключених до Центральної бази даних Прозоро.Продажі, відбулося 350 тис. відкритих торгів, прибуток від яких наразі складає 35 млрд. грн. Серед інших напрямків, значною популярністю тут користуються аукціони з продажу землі, що перебуває у приватній власності.

Біржа землі сільгосппризначення, організована на основі електронних майданчиків Prozorro.Sale, гарантуватиме ефективну і прозору реалізацію коштовного ресурсу за ринковою ціною. Вся інформація про кінцевого покупця публікуватиметься відкрито, що перешкоджатиме утворенню штучних монополій.

Переглянути аукціони