Що таке комерційні торги та за якою процедурою вони проходять в Україні

Комерційні торги є одним із напрямків роботи ДП «Прозорро.Продажі». Це електронні аукціони, на яких приватні компанії реалізують найрізноманітніше рухоме і нерухоме майно. Воно може продаватися або здаватися в оренду через налагоджену публічну онлайн-систему Prozorro.Sale.

Що таке комерційні торги та як вони проходять на майданчиках Prozorro.Sale

Комерційні торги – це реалізація активів приватних осіб, яка відбувається в режимі онлайн через офіційні майданчики системи Прозорро.Продажі. Зареєструвавшись на одному з них, ви можете позмагатися на аукціоні за

  • нерухомість (приміщення, будинки);
  • земельні ділянки;
  • виробниче приладдя і устаткування (насоси, котли, станки, крани тощо).

Організація електронних комерційних торгів через систему Prozorro.Sale надає вам гарантію безпомилково налагодженого та цілком відкритого механізму онлайн-аукціону. Своє майно на них може розмістити будь-яка фірма з впевненістю, що воно буде реалізовано за найприбутковішою ціною.

Взяти участь у торгах можуть як фізичні, так і юридичні особи (компанії). Чесна конкуренція між учасниками допомагає встановити оптимальну вартість об’єктів на ринку. Перед тим, як запропонувати свою ціну, ви маєте зареєструватися на акредитованому майданчику та сплатити реєстраційний і гарантійний внески.

Проект «Прозорро.Продажі» розпочав свою роботу в 2016 році і одразу ж зарекомендував себе як успішна платформа для продажу і здачі в оренду державного і комунального майна. Одним із його напрямків стали комерційні аукціони, які надають можливість багатьом підприємцям розширити власну справу, не витрачаючи свій бюджет на рекламну кампанію та довгі пошуки потрібних об’єктів. Тепер усе під рукою, на вашому електронному майданчику Prozorro.Sale.

Комерційні електронні аукціони – як зареєструватися на торги

Електронні торги комерційних організацій відрізняються від звичайних («з-під молотка») тим, що вони проходять анонімно. Отже, замовник не може обрати «потрібного» переможця. Він визначається системою Прозорро.Продажі автоматично. Саме така процедура робить торги повністю відкритими і чесними.

Замовник, або ж організатор аукціону також отримує свою вигоду. Ціна лота під час конкурентного змагання може вирости в кілька разів. А також компанія може не просто провести облік і реалізувати непотрібні активи, а й виручити за нього додаткові кошти. Отже, від залучення приватних підприємств та розвитку напрямку комерційних торгів на Прозорро.Продажі виграють усі сторони ринку. Крім того, що формується додаткова пропозиція, підприємницька діяльність отримує нові можливості. А потенційні покупці можуть отримати ексклюзивний об’єкт за вигідною ціною.

Завдяки відкритим аукціонам на офіційних майданчиках багато приватних підприємств «виходять з тіні» і працюють відкрито і чесно. Шукайте цікаві пропозиції та налаштовуйте сповіщення за потрібним регіоном через Viber- або Telegram-бот і дізнавайтеся про появу нових торгів першим!