Реалізація майна банкрутів – за якою процедурою проходить

Сьогодні торги майном банкрутів проходять за трьома основними принципами: швидко, ефективно та відкрито. Їх реалізація стала можливою завдяки системі Прозорро.Продажі. Створена у 2016 році вона стала найбільшим та найпрогресивнішим антикорупційним проектом. Тепер державне і комунальне майно продається і здається в оренду за відкритою та набагато зручнішою процедурою.

Продаж майна боржників банків проходить через майданчики Prozorro.Sale

Законодавчі норми, які стосуються підприємств-боржників з непогашеними кредитами, докорінно змінилися з жовтня 2019 року, коли набув чинності Кодекс процедур банкрутства. Ще одним нововведенням у цій сфері стала можливість викупу майна банкрутів на аукціонах офіційних майданчиків системи Прозорро.Продажі. Це підтверджує стаття 69 вищезгаданого Кодексу.

У такий спосіб державні і комунальні активи знаходять нових власників уже понад 5 років. Іноді сюди долучаються і приватні підприємства, зокрема в напрямку комерційних торгів. Акредитовані онлайн-майданчики, яких наразі налічується близько 40 штук, мають великий досвід у проведенні електронних аукціонів. Тому вони й стали основними платформами для реалізації майна банкрутів. Перевагами Прозорро.Продажі є довіра суспільства, всебічний контроль, економічна вигода для бюджетів різних рівнів, розширені технічні можливості тощо. За час своєї роботи вона допомогла поповнити Держбюджет на 56,6 млрд грн.

Деякі організації довгий час ухилялися від сплати кредитів та податків, використовуючи тіньові домовленості. Нерідко затягувалася ліквідація підприємства-боржника. Через це держава щороку втрачали мільярди гривень. Погасити їхній борг перед кредиторами вони могли, реалізуючи своє майно на дієвих аукціонах. Однак раніше подібні торги були заангажованими та корумпованими. Інвестори, використовуючи старі схеми, позбавляли банки і приватних кредиторів можливості отримати назад витрачені кошти.

Реалізація майна боржників банків – як долучитися в режимі онлайн

Спеціалісти ДП «Прозорро.Продажі» допомогли в розробці публічних та чесних аукціонів з продажу майна банкрутів. Відбуваються вони на офіційних майданчиках, реєстрація на яких обов’язкова для участі в торгах. Отже, підтримка влади на законодавчому рівні допомогла організувати прозорі торги активами збанкрутілих організацій. Серед них можна знайти автомобілі, промислове обладнання, димарі, засоби захисту рослин, земельні ділянки та багато чого іншого.

Уже зараз подати свою цінову пропозицію на аукціон ви можете на майданчиках Prozorro.Sale. Вони і є сайтами з продажу майна банкрутів та інших активів. Після реєстрації на одному з них ви отримаєте швидкий доступ до публічних торгів. 

А отримувати сповіщення про появу цікавих для вас лотів можна, налаштувавши спеціальні Telegram- та Viber-бот.

 

Тепер ви можете пройти всю процедуру аукціону прямо з вашого мобільного: знаходьте потрібне майно, пропонуйте свою ціну, робіть переможну ставку та перемагайте!