Продаж земельних ділянок водного фонду на торгах Prozorro.Sale

Згідно зі змінами в законодавстві, починаючи з другого півріччя 2021 року землі водного фонду реалізуються та здаються в оренду на аукціонах Прозорро.Продажі – на рівні з іншими ділянками незалежно від їх цільового призначення та форми власності. Це рішення дозволяє розпоряджатися державними або комунальними ресурсами відкрито, дотримуючись встановлених правил і нормативів.

Визначення земель водного фонду і їх реалізація на електронних торгах Prozorro.Sale

Визначення поняття земель водного фонду, їх характеристика, право володіння та користування регулюються Земельним кодексом, Кодексом про адміністративні правопорушення і Порядком користування ділянками водного фонду, затвердженим Кабінетом Міністрів України. До цієї категорії відносяться:

 • річки, озера, водосховища, Чорне і Азовське море, болота та остови, не зайняті лісовими насадженнями;
 • різноманітні гідротехнічні, водогосподарські споруди і канали;
 • захисні прибережні смуги, прокладені біля озер, річок, морів;
 • берегові смуги, що відділяють водні шляхи;
 • площі, створені штучно в межах акваторії морського порту.

На електронних торгах Прозорро.Продажі представники бізнесу можуть придбати або взяти в тимчасове користування землі водного фонду з наступною метою:

 • розведення риби;
 • скошування сіна;
 • в туристичних цілях;
 • спортивних;
 • культурно-оздоровчих;
 • проведення науково-дослідницьких робіт.

Новий (або тимчасовий) власник зобов’язується виконувати заходи, необхідні для захисту таких ділянок від ерозії, затоплення, забруднення небезпечними речовинами.

Під час реалізації або здачі в оренду земель водного фонду через офіційні майданчики Prozorro.Sale усі бажаючі можуть відслідкувати інформацію про учасників торгів, щоб не допустити корупційних зловживань. Їх головний принцип: «Всі бачать усе». Кожну дію потенційних покупців і організаторів аукціонів легко відслідкувати та оскаржити у разі виявлення порушень встановленої процедури.

Придбати землі водного фонду на онлайн-майданчику Прозорро.Продажі

Сам модуль Prozorro.Sale виконує суто технічну функцію. Усі дії, пов’язані з вибором підходящих лотів, подачею заявки на участь у торгах з реалізації чи тимчасового користування землями водного фонду, завантаженням потрібних документів виконуються на спеціальному майданчику, що пройшов перевірку та під’єднаний до Центральної бази даних.

Саме тут ви зможете звернутися за консультацією до досвідчених фахівців та отримати відповіді на усі питання, пов’язані з роботою електронної системи Прозоро.Продажі. На майданчику аукціони легко відсортувати за рядом параметрів, таких як порядковий номер, регіон, компанія-замовник, дата проведення, площа, початкова ціна лотів, тип (англійський або голландський).

Підписавшись на спеціальні земельні боти у Вайбері та Телеграмі, ви регулярно отримуватимете сповіщення про публікацію нових торгів з продажу та оренди земель водного фонду.

Переглянути аукціони