Відкриття Зеленським земельного ринку та продаж аграрних угідь 

Закон про ринок землі Зеленський підписав ще у квітні минулого року. Він передбачає початок продажів ділянок с/г призначення. Однак на розгляд народу Президент залишив питання про купівлю угідь іноземними інвесторами. Воно вирішиться найближчим часом на референдумі.

А громадяни України зможуть придбати с/г ділянки площею до 100 га уже в липні. Це стосується фізичних осіб. Приватні компанії матимуть таку можливість лише із 2024 року. У їхній власності будуть угіддя площею до 10 000 га.

 Відкритий Зеленським ринок землі запрацює уже незабаром

Виробництво агропродукції для нашої держави – це головна спеціалізація. Тому за довгі роки дії мораторію пріоритетним завданням було налагодити земельний ринок та дозволити землевласникам реалізовувати свої наділи.

Землі сільськогосподарського призначення у загальному земельному фонді України займають значну частку – 70% або ж 43 млн. із 60 млн. га. Складаються аграрні угіддя з таких частин:

  • рілля, серед якої переважають чорноземи;
  • пасовища;
  • сіножаті;
  • багаторічні насадження.

Оскільки сільгоспземля – це «ласий шматочок» для корумпованих можновладців, важливо із самого початку розбудовувати прозорий ринок та чесні відносини між його учасниками. Саме тому деякі фермери висловлюють занепокоєння стосовно безконтрольного продажу угідь та їх скупки монопольними підприємствами. А деякі з них взагалі висловлюють протести проти скасування мораторію та відкриття Зеленським ринку землі.

Однак негативних наслідків не буде, якщо проводити торги с/г ділянками в електронній системі Прозорро.Продажі. Вона не тільки не дозволить розростатися тіньовим схемам, а й допоможе у розвитку такого стратегічно важливого напрямку завдяки чесній та неупередженій реалізації землі.

Зеленський про ринок землі – як будуть продаватися ділянки

Підписавши Закон про ринок землі, Зеленський відзначив, наскільки це важливий етап для розвитку української економіки. Працюючи у цьому руслі, влада має потурбуватися про чесність реалізації сільгоспугідь та їх доступність для всіх громадян.

Понад 4 роки електронна система Прозорро.Продажі в особі акредитованих майданчиків бореться із корупційними махінаціями у різних галузях: від оренди вагонів до продажу елітної нерухомості. Окрім цього, завдяки їй вдається знайти власників для залежаних державних активів. Тепер же вони фінансуються інвесторами та приносять дохід у Держбюджет. Усього на даний момент проведено 356 тисяч електронних аукціонів і отримано від них прибутку понад 36 млрд. грн.

Процедура онлайн-торгів є абсолютно публічною, адже кожен громадянин може слідкувати за її ходом і у разі виявлення порушень повідомляти контролюючі органи. Завдяки цьому система Прозорро.Продажі вважається одним із найуспішніших антикорупційних проектів у світі.

Для участі у відкритих торгах землею с/г призначення та іншими об’єктами реєструйтеся на одному з майданчиків системи Prozorro.Sale. Долучайтеся до чесного ринку уже сьогодні. Не пропустити появу нових лотів допоможуть спеціальні Viber- та Telegram-бот.

Переглянути аукціони