Закон про земельний ринок в Україні дозволяє реалізацію ділянок уже цього року

Скасування мораторію та ухвалення законопроекту про ринок землі допоможуть налагодити сільськогосподарську галузь та реалізацію аграрних угідь. Однак це лише перший крок на шляху до повноцінних земельних відносин в Україні. Окрім Закону, потрібно врегулювати ще й Реєстр права на нерухоме майно та інформацію, що розміщується в Державному земельному кадастрі. Громадяни очікують на відкриття ринку землі, що відбудеться вже незабаром.

 Проект закону про ринок земель та продаж аграрних угідь

Питання щодо функціонування повноцінного ринку землі турбує громадян України уже не один десяток років. Підписання рік тому Закону про продаж земельних ділянок анонсувало покращення роботи сільськогосподарської галузі та розвиток вітчизняної економіки. 

Фахівці підрахували, що площа українських аграрних земель наразі дорівнює майже 43 млн. га, що в свою чергу складає 70% від загальної території. Наша держава лідирує і за кількістю найродючіших ґрунтів, які налічують 28 млн. га. Сусідні країни, такі як Румунія та Польща, мають лише по 2 млн. та 1 млн. га відповідно.

Освоєність українського земельного фонду знаходиться на високому рівні. Розорані угіддя мають питому вагу близько 80%, а на деяких територіях і всі 90% (Тернопільщина, Кіровоградщина та Вінниччина). Ці статистичні дані ще раз доводять важливість реформування агросектору країни та налагодження роботи ринку землі. 

Закон України про ринок землі підписано, отже, власники земельних ділянок та охочі їх придбати уже на низькому старті. Поспішайте і ви зареєструватися в електронній системі Прозорро.Продажі, ставши клієнтом одного з офіційних майданчиків. Таким чином ви завжди будете в курсі, які державні чи комунальні об’єкти виставлені на продаж та не пропустите початок реалізації сільгоспугідь.

Закон про ринок землі в Україні допоможе ще й у наданні державі кредиту від МВФ. Агропромисловий сектор також матиме підтримку з Держбюджету у розмірі 4 млрд. грн., не зважаючи на ситуацію із COVID-19.

Продаж землі для фізичних осіб розпочнеться уже 01.07.2021. В одні руки дається ділянка площею до 100 га. Приватні компанії зможуть стати власниками наділів до 10 000 га, але лише із січня 2024 року.

Законопроект про земельний ринок 2020 року скоро набере чинності

Державна та комунальна власність в Україні з 2016 року продається та здається в оренду на публічних аукціонах у системі Prozorro.Sale. Завдяки їй від процедури торгів відпадають корупційні та тіньові схеми. Саме тому ЗУ про ринок землі має передбачати співпрацю з ДП «Прозорро.Продажі».

Помічниками для охочих придбати аграрні ділянки стануть офіційні майданчики, що під’єднані до центральної бази даних. Незалежно від вашого вибору платформи для участі в аукціонах вам будуть доступні всі лоти, виставлені в електронну систему.

За час роботи Прозорро.Продажі загалом проведено майже 354 тисячі відкритих онлайн-торгів та отримано доходу від них у бюджети різних рівнів понад 35 млрд. грн.

Проект Закону України про ринок землі обіцяє перспективу розвитку державної економіки та ріст ВВП мінімум на 1%. А для того, щоб процес реалізація сільськогосподарських ділянок проходив чесно та відкрито, не обійтися без електронних аукціонів у системі Прозорро.Продажі. Інформацію про торги, що вже відбулися чи відбудуться найближчим часом, ви можете переглянути в будь-який момент, впевнившись в об’єктивності процедури.

Не обов’язково залишати дім чи офіс для того, щоб придбати державне майно, достатньо просто зареєструватися в системі та мати доступ до мережі. Для ще більшої зручності налаштовуйте розсилку із актуальними лотами на вашому електронному майданчику. Не пропустити появу нових аукціонів допоможуть спеціальні земельні Viber- та Telegram-бот.

Переглянути аукціони