ЗУ про оренду землі на електронних майданчиках Prozorro.Sale

З прийняттям закону про оренду землі українці отримали унікальну можливість чесно змагатися за найбільш привабливі державні та комунальні активи. Зокрема, про це йдеться в ухваленій 22.09.2021 р. Кабміном Постанові №1013, яка висвітлює порядок проведення земельних торгів з використанням системи Прозорро.Продажі.

Основні положення Закону України «Про оренду землі»

Відповідно до ЗУ «Про оренду землі», під цим поняттям слід розуміти тимчасове володіння та користування окремими ділянками на платній основі з метою ведення орендарем підприємницької чи будь-якої іншої діяльності. Об’єктом орендних відносин являються земельні наділи, що належать юридичним особам, звичайним громадянам, а також перебувають у державній або комунальній власності. Брати в тимчасове користування їх можуть як державні підприємства, так і приватні компанії або фізичні особи-підприємці.

Як показує практика, в Україні великим попитом користуються ділянки, що належать державі, а також перебувають у розпорядженні міських, сільських, селищних і обласних рад. Варто зазначити, що згідно закону про оренду землі, орендарі можуть користуватися у тому числі водоймами, зеленими насадженнями та будівлями, розташованими на їх території.

На аукціонах Прозорро.Продажі ви зможете взяти у тимчасове користування наступні земельні ділянки:

  • сільськогосподарські;
  • для громадської та житлової забудови;
  • оздоровчого і рекреаційного призначення;
  • лісогосподарські;
  • ті, що відносяться до водного фонду.

Згідно з оновленим Законом України про оренду землі, ділянки, що перебувають у комунальній та державній власності передаються орендареві виключно через онлайн-торги Prozorro.Sale. У цьому випадку ознайомитися з переліком об’єктів, по яким у найближчому майбутньому відбуватимуться аукціони, можна на офіційному сайті Державної служби з питань геодезії, картографії і кадастру – land.gov.ua.

ЗУ «Про оренду землі» дозволяє підприємцям розширювати бізнес за допомогою онлайн-аукціонів Прозоро.Продажі

Відповідно до закону «Про оренду землі», прийняти участь в аукціоні на Prozorro.Sale потенційні орендарі можуть після реєстрації на спеціальних електронних майданчиках. Ці платформи пройшли акредитацію та, відповідно, під’єднані до Центральної бази даних.

Саме майданчики проводять усю роботу з клієнтами. Тут ви отримуєте консультації профільних фахівців, обираєте лоти, що відповідають вашим вимогам, подаєте заявку на участь у торгах. Останні є анонімними, що дозволяє уникнути хабарництва та незаконних зловживань під час проведення аукціону з оренди землі. Адже система автоматично обирає переможцем учасника, який зробив найбільшу ставку. Тож домовитися про якісь особливі умови у старих корупціонерів точно не вийде.

Також на електронному майданчику ви зможете скористатися послугами персонального менеджера, який неодмінно дасть кілька цінних порад та допоможе сформувати переможну стратегію.

Для отримання додаткової інформації скористайтеся спеціальними земельними Viber- і Telegram-ботами.

Переглянути аукціони