Проведення лісозаготівлі та продаж деревини на прозорих аукціонах

Заготівля лісу передбачає повалення дерев, які далі розпилюють на колоди або хлисти (відрізи без сучків). Для цього процесу заздалегідь обирають окрему територію, яку називають лісосіка або дереворубка. 

До лісозаготівлі також зараховують вибіркову рубку (за розмірами, властивостями) необхідних дерев. Вирубувати можуть пошкоджений вітром ліс чи сухостій. Дана процедура актуальна і для прорідження молодняку. 

Сьогодні українці можуть з легкістю та на справедливих умовах придбати необроблену деревину через систему Прозорро.Продажі. Стати учасником електронних аукціонів може кожен охочий, зареєструвавшись на спеціальному майданчику.

 Заготівля лісу в Україні, його подальша обробка і продаж

При процесі заготівлі лісу проводять рубку дерев. Зазвичай ця процедура проходить такими способами: вирубка підряд, тобто суцільно, або вибірково у кілька етапів. Після останньої на виділеній лісовій площі залишають тільки певну породу деревини потрібних розмірів.

Територія для заготівлі обирається так, щоб вона була на відстані від населених пунктів. У результаті для робітників лісосіки облаштовують спеціальні тимчасові приміщення. Завдяки цьому вдається економити час, який працівники могли потратити на переміщення. 

Щоб процес лісозаготівлі став успішним, потрібно залучати до роботи досвідчених фахівців, які добре ознайомлені з вимогами ринку та споживачів, а також виконували розробку лісу на сортименти та хлисти. Правильна організація праці дозволить належно оцінити деревину, відповідно до її якостей та реальної ціни.

Під час заходів з оздоровлення лісів проводиться заготівля різноманітних лісових ресурсів. Найпоширенішим серед них є деревина. Її запас вдалося збільшити завдяки зростанню кількості стиглих насаджень. Регулюють вище названі процеси природозберігаючі технології. Для робіт на лісових підприємствах зазвичай використовують автопоїзди з гідроманіпуляторами, причепи для перевезення сировини, ланцюгові бензопили та іншу техніку.

 Процедура заготівлі лісу та його реалізація 

Заготівля лісу супроводжується його рубкою та має на меті поновлення насаджень та отримання лісоматеріалів. А результатом цього процесу є деревна сировина. У подальшому вона потрапляє до споживача через торги. 

У системі Prozorro.Sale продаж лісу зазвичай відбувається у великих обсягах, адже більше року тому уряд України зобов’язав великі лісгоспи щомісячно виставляти лоти на офіційних майданчиках. Зареєструвавшись на одному з них, ви можете знайти сформовані лоти об’ємом від 150 куб. м. або вартістю від 200 тис. грн.

Реалізація лісу на електронних аукціонах доволі молодий напрямок, але він вже має значні результати: майже 40 тисяч аукціонів з продажу деревини та  понад тисячу учасників. Дохід від таких торгів за ледь більше року перевищив 1,3 млрд. грн. Для відслідковування реалізації деревини у системі Прозорро.Продажі встановіть спеціальні Viber-бот та Telegram-бот.

Переглянути аукціони