Як проходять торги на землю на спеціальних онлайн-майданчиках

Як проводяться торги на землю в сучасних умовах? Електронний формат земельних аукціонів стартував 01 липня 2021 року. Долучитися до них можна за умови, що ви є громадянином України. Продаж майна державної, комунальної чи приватної власності та здача його в тимчасове користування тепер відбувається на якісно новому рівні. Конкурентний підхід та справедлива ринкова ціна досягається завдяки системі Прозорро.Продажі, яка працює під пильним громадським контролем.

 Як проходять торги на землю в Україні за новими правилами

Ще кілька місяців тому багато українців виступали проти відкриття легального ринку землі, зокрема через відсутність повноцінної нормативно-правової бази, яка б регулювала цей процес і агросектор у цілому. Однак влада ухвалила два важливих законопроекти у цій галузі. Один із них стосується зміни форми власності деяких ділянок сільськогосподарського призначення із державної на комунальну, а інший визначає, як проводяться торги на землю, – у форматі електронних аукціонів на Прозорро.Продажі.

До таких результатів привела довготривала земельна реформа. Реалізація аграрних угідь тепер відбувається прозоро, більше ніяких домовленостей між «своїми», дерибану та нечесних схем. Відтепер все проходить на конкурентних засадах і без дискримінації.

Новий Закон № 2178-10 дозволяє продаж приватних земельних паїв, яких налічується 27,7 млн. га. Саме на цю землю, яку одержали колгоспники після здобуття незалежності, і поширювався мораторій. Ще 10 млн. га земельного фонду України перебувають у власності держави та місцевих громад. На початку земельної реформи вони не розглядалися урядом, однак за останні місяці влада ухвалила низку Законів, згідно з якими:

  • сільськогосподарські ділянки, якими розпоряджалася держава, поступово передаються у власність ОТГ;
  • дозволяється оренда державних і комунальних земель, вона проходитиме за онлайн-процедурою.

Перші 2,5 роки після відкриття земельного ринку придбати цей актив чи орендувати його зможуть лише фізичні особи, до того ж резиденти України. Відповідно до Закону № 2178-10, вони можуть набувати права власності на ділянку не більше 100 га, що допоможе не допустити утворення аграрних монополій. А юридичні особи долучаться до ринку землі лише із 2024 року. Однак для них допустимий ліміт на ділянки збільшиться до 10 000 га.

 Як проводяться торги на землю через систему Прозорро.Продажі

Українських землевласників, які готові долучитися до ринку землі, турбували питання: як проходять торги на землю та чи можна довіряти наявним процедурам продажу нерухомих об’єктів? Для того, щоб аукціони з реалізації ділянок сільськогосподарського призначення відбувалися максимально чесно, влада вирішила використати для їх проведення електронну систему Прозорро.Продажі.

Торги проходять на спеціальних онлайн-майданчиках, які є її офіційними представниками. Слідкувати за появою нових лотів вам допоможуть зручні Telegram-бот та Viber-бот.

Переглянути аукціони