Правила проведення аукціону по оренді земельних ділянок в Україні

Порядок проведення аукціону на право оренди землі став відомий у травні 2021 року, коли Верховна Рада України ухвалила законопроект № 2195. Він передбачає онлайн-торги землею сільськогосподарського призначення. Для такої процедури використовують електронну систему Прозорро.Продажі. Через неї уже п’ять років відбувається неупереджена реалізація активів державної, комунальної чи приватної власності.

Оновлені правила проведення аукціону по оренді земельних ділянок

Однією з причин негативного ставлення громадян до наступного етапу земельної реформи є високий рівень корупції в аграрному секторі України. Землевласники небезпідставно побоювалися щодо монополізації ринку великими підприємствами та витіснення простих фермерів. Уникнути формування такої ситуації допомагає система Прозорро.Продажі. Вона ось уже 5 років бореться із незаконними махінаціями, втручанням сторонніх осіб і дискримінацією під час торгів.

Порядок проведення аукціону по оренді землі передбачає їх початок 01 липня 2021 року. Брати участь можуть усі охочі на офіційних електронних майданчиках, що пройшли потрібні рівні акредитації та стали частиною системи Prozorro.Sale. Вони створять чесні умови для розвитку новоствореного ринку та зроблять його доступним. На цьому наголосив і Роман Лещенко – міністр агрополітики України.

Законне право українців на продаж власного майна (земельних паїв) блокувалися владою протягом 20 років. Мораторій охопив більше 40 млн. га аграрних угідь – 69% від загального земельного фонду. Сім мільйонів власників земель сільськогосподарського призначення були заручниками ситуації і могли лише здавати наділи у тимчасове користування за мінімальні кошти. А продаж, застава чи обмін були для них недоступними. Отже, вони були позбавлені додаткового прибутку, а вітчизняна економіка інвестицій.

 Як виграти аукціон на оренду землі на майданчиках Prozorro.Sale

П’ять років тому електронна торгова система Prozorro.Sale спричинила фурор для української економіки, який став сенсацією навіть за кордоном. Такий ІТ-стартап створив інноваційне рішення для боротьби із корупцією і удостоївся міжнародних нагород. Головним його досягненням стало створення прозорих ринків, які працюють на конкурентній основі, та абсолютна відкритість інформації.

На даний час у системі вже проведено понад 390 тисяч публічних аукціонів, а дохід від них досяг майже 53 млрд. грн. Ці кошти поповнюють бюджети різних рівнів, а до онлайн-торгів по перспективних напрямках з кожним днем долучається все більше учасників.

Як проходить аукціон на оренду землі? Відбувається він в електронному форматі на офіційних майданчиках Прозорро.Продажі під пильним наглядом контролюючих органів та небайдужих громадян. Долучитися до них можна після реєстрації та сплати грошових внесків. Отримуйте сповіщення про лоти за обраними категоріями, налаштувавши Telegram- та Viber-бот. Робіть переможні ставки та здобувайте земельні активи за вигідними цінами.

Переглянути аукціони