Як продати землю будь-якого цільового призначення на онлайн-торгах

Сьогодні одним із найпопулярніших запитів є інформація про те, як продати землю в Україні. Причиною цього є ухвалення урядом двох надзвичайно важливих нормативно-правових документів:

 • Закон №552-IX, який дозволяє продаж земель сільськогосподарського призначення приватної форми власності;
 • Закон №1444, згідно з яким державні та комунальні несільськогосподарські угіддя також підлягають реалізації.

Далі ви отримаєте більш детальну інформацію про те, як продати землю через онлайн-торги.

Дозвіл на реалізацію угідь різного цільового призначення та як продати землю в Україні

Нещодавно було ухвалено постанову №1013, яка визначає ДП “Прозорро.Продажі” як адміністратора торгової системи. Тобто, всі аукціони з продажу угідь різного цільового призначення державної та комунальної власності, окрім сільськогосподарських ділянок, в обов’язковому порядку будуть проводитися через майданчики Prozorro.Sale. Приватні угіддя виставляються на торги Прозорро.Продажі за бажанням власника.

Перед тим як продати землю, рекомендуємо звернути увагу на фактори, які впливають на її вартість. Серед них можна виділити наступні:

 • місце розташування – ділянки в Києві та будь-якому іншому населеному пункті матимуть різну вартість;
 • площа;
 • цільове призначення ділянки – угіддя комерційного спрямування завжди мають вищу ціну;
 • стан землі (захаращеність);
 • наявність поруч комунікацій.

Як продати землю будь-якого цільового призначення? Зробити це можна саме через аукціони системи Прозорро.Продажі. Основна функція Prozorro.Sale полягає у забезпеченні справедливості процедури торгів та унеможливленні втручання третіх осіб у їх перебіг. Також вищезгадана електронна система гарантує рівність можливостей та прав кожного учасника.

Головною особливістю земельних аукціонів, що проходять на майданчиках Prozorro.Sale, є відкритість – усі охочі можуть стежити за їх проведенням у режимі онлайн. На торгах Prozorro.Sale реалізуються не тільки угіддя з різним цільовим призначенням, а й інші цінні активи: нерухомість, металобрухт, транспортні засоби, об’єкти спиртової галузі, майно банкрутів тощо.

Як продати землю через офіційні майданчики системи Прозорро.Продажі

Як продати землю через аукціони вищезгаданої системи? Для цього вам потрібно виконати кілька дуже простих дій:

 1. Оберіть майданчик системи Prozorro.Sale та зареєструйтесь на ньому.
 2. Знайдіть лот та подайте заявку на участь.
 3. Внесіть кошти (необхідно сплатити реєстраційний та гарантійний внески).
 4. Надішліть усі необхідні документи.
 5. Зробіть ставку. У разі перемоги вам потрібно буде підписати електронний протокол та укласти договір з власником земельної ділянки.

Електронна система Прозорро.Продажі вкотре доводить, що проведення справедливих торгів, зокрема з реалізації угідь з різним цільовим призначенням, це не далеке майбутнє, а реалії сьогодення.

Використовуйте спеціальні земельні боти в Telegram та Viber, які допоможуть вам відстежувати найновіші аукціони з продажу аграрних та інших ділянок.

Переглянути аукціони