Проведення торгів на земельні ділянки на майданчику Prozorro.Sale

Проведення торгів на земельні ділянки сільгосппризначення – довгоочікувана подія, на яку українські аграрії чекали щонайменше 20 років. Змінюючи одне одного, вітчизняний політикум усіма можливими способами відтягував ухвалення резонансного рішення, вміло спекулюючи болючою темою під час чергових виборів.

Порядок проведення торгів земельних ділянок на Прозорро.Продажі

Після підписання президентом ЗУ «Про обіг землі сільгосппризначення», Верховна Рада ухвалила ще кілька важливих законопроектів. Зокрема, закон №2195 передбачає оренду та продаж державних і комунальних угідь виключно через електронні торгові системи, що регулюються державою. Об’єктивно найбільш відомою і ефективною серед них є ЕТС Прозоро.Продажі.

Запущений чотири роки тому надсучасний ІТ-проект дозволяє швидко та за максимально вигідними цінами реалізовувати державні, комунальні або приватні активи. Різноманітні будівлі, споруди, автопарки колишніх чиновників, земельні ділянки, приватні яхти та літаки, партії товарів, конфісковані на митниці і багато іншого – замість того, щоб припадати пилом на старих складах, в непотрібних гаражах і ангарах, сьогодні вони забезпечують країні стабільне джерело прибутку.

За цей час на спеціальних майданчиках, підключених до Центральної бази даних Prozorro.Sale, відбулося 390 тис. прозорих торгів, на які зареєструвалися майже 38 тис. учасників з усієї країни. Отриманий прибуток складає 53 млрд. грн. – значна частина цих коштів йде на розвиток місцевих громад.

Відповідно до нових правил проведення торгів земельних ділянок сільгосппризначення, рішення про їх продаж приймають:

 • органи виконавчої влади;
 • органи місцевого самоврядування;
 • державний або приватний судовий виконавець – у разі винесення відповідного судового рішення;
 • власники приватних с/г угідь (за бажанням).

Вони виступають організаторами і для проведення торгів на земельні ділянки укладають відповідний договір з електронним майданчиком, що має офіційну акредитацію ДП «Прозорро.Продажі». Крім цього, вони виконують усю підготовчу роботу. У випадку з аграрними угіддями потрібно заздалегідь здійснюють наступні дії:

 1. виготовлення відповідної документації із землеустрою;
 2. державна реєстрація ділянки, виставленої на електронний аукціон;
 3. державна реєстрація майнових прав на неї;
 4. якщо лот планується здати в оренду – результати нормативної грошової оцінки;
 5. у разі продажу – замовити експертну грошову оцінку для визначення актуальної вартості 1 га сільськогосподарських угідь;
 6. встановлення стартової ціни реалізації (або річної плати за оренду), яка у випадку з комунальними і державними ділянками не може бути нижчою за результати експертної грошової оцінки (мінімальний поріг визначається чинним Податковим кодексом);
 7. визначити дату проведення аукціону.

Як купити земельну ділянку на торгах Prozorro.Sale?

Учасники, що цікавляться проведенням торгів на земельні ділянки, мають виконати кілька простих кроків. Найперше – обрати надійний майданчик, який забезпечить якісну технічну та юридичну підтримку. Персональний менеджер ознайомить вас з правилами проведення торгів земельних ділянок сільськогосподарського призначення та допоможе скласти план подальших дій.

Завдяки зручному інтерфейсу ви швидко опануєте роботу з майданчиком Прозоро.Продажі. А дізнаватися про публікацію нових аукціонів зручно у Viber- або Telegram-боті.

Переглянути аукціони