Як взяти землю в оренду на публічних електронних торгах

Взяти в оренду землю для ведення аграрного господарства чи під забудову зараз стало набагато легше завдяки онлайн-торгам у системі Прозорро.Продажі. Користування державними та комунальними ділянками є невід’ємною частиною фермерської діяльності. 

Об’єктами оренди стають не лише аграрні угіддя, а й земля під господарськими будівлями і дворами та польові дороги. Зміни на ринку землі розпочалися у 2020 році. Але Закон, що передбачає проведення електронних аукціонів з оренди земель державної і комунальної власності був ухвалений лише у травні 2021 року.

Як взяти землю в оренду з максимальною вигодою для себе

Взяти землю в оренду означає укласти відповідний договір і оплачувати строкове володіння і користування ділянкою. Орендар може вести на ній підприємницьку чи інші види діяльності.

Тимчасове користування землями державної та комунальної власності – це найбільш поширене право на неприватні ділянки. Вони також можуть перебувати у власності громадян і приватних компаній. Здача майна може відбуватися разом із насадженнями, водоймами та спорудами, які розташовані на ній, або без. Орендодавцями зазвичай є самі власники або уповноважені ними особи. 

Ви можете уже зараз моніторити доступні ділянки та заплановані аукціони в системі Прозорро.Продажі. А як взяти землю в оренду? Для цього виконайте наступні кроки:

  • зареєструйтеся на одному із 40 електронних майданчиків;
  • оберіть цікаві для вас торги та подайте заявку на участь;
  • внесіть кошти (реєстраційні та гарантійні) на рахунок суб’єкта господарювання (майданчика Prozorro.Sale);
  • підготуйте пакет документів в електронному вигляді з ЕЦП, відповідно до законодавства, та відправте їх на перевірку менеджерам вашого майданчика;
  • візьміть участь в аукціоні;
  • підпишіть електронний протокол, якщо ви стали переможцем торгів;
  • укладіть договір з організатором онлайн та в паперовому вигляді.

 Взяти в оренду землю с/г призначення на онлайн-аукціонах

Для того, щоб взяти землю в оренду для будь-яких цілей, скористайтеся зручним та публічним інструментом – аукціони в системі Прозорро.Продажі. Перевагою такої процедури є насамперед оперативність. Орендар може не чекати дозволу на володіння ділянкою від органів влади, погоджувати купи паперів, реєструвати угіддя в ДЗК, чекати відповідного рішення. Усе це виконує організатор торгів. А договір укладається з переможцем аукціону безпосередньо в день його проведення.

Отже, участь у земельних торгах стане для вас найкращим варіантом, щоб швидко і вигідно отримати в тимчасове користування ділянку сільськогосподарського призначення чи під забудову. Використовуйте для цього офіційні електронні майданчики системи Прозорро.Продажі. Реєстрація на цих платформах є доволі простою. Перегляд та сортування лотів по землі за потрібними параметрами вам доступні вже зараз. 

Також приємним бонусом стануть боти по землі, розроблені спеціально для потенційних учасників торгів ділянками, які доступні в месенджерах Viber і Telegram.

Переглянути аукціони