Відкритий земельний ринок та продаж аграрних угідь на Prozorro.Sale

Відкриття ринку землі в Україні заплановане уже незабаром. А відбудеться воно завдяки ухваленню Закону № 2178-10 про обіг земель с/г призначення, який скасовує мораторій на їх продаж.

Отже, незабаром розпочнеться реалізація аграрних угідь, яка має проходити на майданчиках електронної системи Прозорро.Продажі. Таким чином буде забезпечено функціонування чесних ринкових відносин.

 Відкриття ринку землі в Україні чекайте вже незабаром

Відкритий ринок землі та функціонування українського сільського господарства в цілому залежать від природно-кліматичних чинників, що спричиняють зональність агросектору. Таким чином на території нашої держави виділяють наступні зони:

  • лісова на півночі (Полісся);
  • лісостепова у центрі;
  • степова на півдні;
  • гірська на заході та півдні.

Перша з них забезпечує країну та світовий ринок картоплею, льоном, продуктами тваринництва. На Поліссі с/г угіддя займають близько 19% від загальної площі українських аграрних земель.

У зоні лісостепу найбільше займаються вирощуванням буряка, зерна та скотарством. І тут землі сільгосппризначення складають уже 35%.

В українських степових регіонах провідними галузями є скотарство та вирощування різноманітних культур: зернових, плодово-ягідних, винограду, соняшника. Від загальної площі с/г угідь країни ця територія складає 40%.

Найменша частина земель аграрного призначення розташована у гірських районах – менше 10%. Жителі цих територій займаються здебільшого тваринництвом, але також хмелярством, виноградарством та вирощують тютюн і картоплю.

Важливою особливістю державного агросектору є те, що більше 7 млн. га земель не були використані у виробництві органічної продукції, а отже, є екологічно чистими. Таке повідомлення висловила прес-служба асоціації «Укрсадпром». Таким чином наша держава посіла у 2016 році 20-те місце у світі за площею органічних земель сільськогосподарського призначення. 

 Відкритий ринок землі – як він функціонуватиме

Ніхто не посперечається з тим, що для України аграрні угіддя є стратегічним та надзвичайно важливим ресурсом. Завдяки їм економіка країни має отримувати левову частку доходу. Саме тому майбутній продаж сільгосп ділянок повинен проходити прозоро і чесно. 

Щоб не допустити появу корупційних схем на щойно відкритому ринку землі, варто здійснювати їх реалізацію через електронну систему Прозорро.Продажі. За 4 роки завдяки публічним онлайн-аукціонам Держбюджет отримав дохід у розмірі 36 млрд. грн.

Продаж та здача в оренду комунальних і державних активів проходить на спеціальних електронних майданчиках. Найближчим часом через онлайн-торги має відбуватися і реалізація земель сільськогосподарського призначення. Нагадаємо, що вона розпочнеться уже в липні цього року, але поки що лише для фізичних осіб.

Система Prozorro.Sale дозволить зробити аукціони з продажу аграрних ділянок максимально об’єктивними, зручними та відкритими для громадськості. Долучайтеся і ви до відкриття ринку землі в Україні. Не пропустити появу нових лотів допоможуть спеціальні Viber- та Telegram-бот.

Переглянути аукціони