Вхід в онлайн держзакупівлі Прозоро через

акредитований майданчик

Зазвичай питання входу в кабінет на Прозоро актуальне для нових користувачів, які тільки розпочинають знайомство зі сферою держзакупівель. Як зареєструватися в системі публічних закупівель та прийняти участь у першому тендері – читайте у нашому матеріалі.

Електронні закупівлі Прозоро та вхід в систему державних тендерів

Перш, ніж здійснити вхід в Прозорро, варто ознайомитися з походженням та основними функціями системи електронних закупівель. Усі товари або послуги, якими користуються державні чи комунальні установи, замовляються шляхом проведення відкритого конкурсу – тендеру.

Кожен день в Україні оголошуються сотні закупівель найрізноманітнішої тематики – від придбання олівців до будівництва автошляхів, трубопроводів, злітно-посадкових смуг чи прокладання нових залізничних колій. На це з державного та місцевих бюджетів виділяються мільйони гривень. І те, як саме будуть витрачені ці кошти, залежить від правильної організації та прозорості всієї процедури.

Для забезпечення останнього у 2016 році було створено електронну систему публічних закупівель Прозорро. Вона представляє собою відкриту платформу, доступ до якої користувачі отримують через мережу Інтернет. Виконавши вхід в особистий кабінет на Прозоро, приватні підприємці одержують змогу подавати заявки на участь у тендерах. Спостерігати за перебігом торгів усі бажаючі можуть на офіційному веб-ресурсі prozorro.gov.ua.

Вхід в держзакупівлі онлайн на Прозоро. Для чого потрібні електронні майданчики?

До появи Prozorro державні тендери в Україні часто проходили за зачиненими дверима. А за отримання багатомільйонних контрактів переможці сплачували чиновникам чималі хабарі. Впроваджувати в життя ідею тотального реформування сфери державних закупівель почали волонтери і громадські активісти. У цьому їх активно підтримували Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, спеціалізовані електронні майданчики та міжнародна антикорупційна організація Transparency International Ukraine. За технічну сторону реалізації проекту відповідала IT-компанія Quintagroup.

Проведення публічних закупівель з використанням електронної системи Прозоро, вхід в яку здійснюється через один з авторизованих майданчиків, є обов’язковим для кожної державної установи. За п’ять років тут зареєструвалися 49 тис. державних і комунальних організацій (замовників) та більше 380 тис. приватних підприємств та окремих ФОПів (постачальників).

Головна особливість Prozorro – цілковита відкритість і публічність. Усю інформацію по кожному тендеру може перевірити будь-хто: контролюючі органи, антикорупційні організації чи просто небайдужі громадяни. Сама система складається з двох рівнів: Центральної бази даних та під’єднаних до неї 41 акредитованого майданчика. Останні представляють собою спеціалізовані онлайн-платформи, за допомогою яких замовники і постачальники здійснюють вхід на сайт Прозорро, оголошують/беруть участь у тендерах, подають вимоги або оскаржують результати.

Усі дані, опубліковані в системі, автоматично відображаються на усіх майданчиках. Для того, щоб розпочати роботу та виконати вхід в Prozorro, ви маєте обрати один з них, пройти швидку процедуру реєстрації та укласти договір. Ви можете зробити це абсолютно безкоштовно або сплативши символічний грошовий внесок.

По суті усі майданчики виконують одні й ті самі функції. Відрізняються вони лише зовнішнім оформленням, зручністю інтерфейсу та якістю клієнтського сервісу. В подальшому усі дії, пов’язані із закупівлями на Прозоро та входом до особистого кабінету ви виконуватимете саме через майданчик. Правила роботи системи держзакупівель не обмежують кількість платформ, на яких може одночасно реєструватися кожен учасник. Однак тендер має оголошуватися і завершуватися на одному й тому самому майданчику.

Перейшовши за посиланням, ви можете обрати найбільш якісний сервіс. Реєструйтеся на будь-якому сайті Прозоро, що є в переліку, виконуйте вхід та обирайте цікаві тендери в один клік!

Переглянути тендери