Скільки коштує оренда землі на електронному аукціоні Prozorro.Sale

Питання вартості оренди 1 га землі в Україні у 2021 році є актуальним, як ніколи. Адже із запуском ринку землі її вартість поступово зростає, що неодмінно вплине на розмір орендної плати ділянок, які наразі перебувають у державній, приватній або комунальній власності.

Вартість оренди землі в Україні в 2021 році на аукціонах Прозорро.Продажі

Ще у червні 2021 року вартість оренди 1 га землі в Україні становила в середньому 30 тис. грн. Однак з 01 липня в рамках земельної реформи в нашій державі нарешті почали проводити аукціони з продажу ділянок сільськогосподарського призначення. Внаслідок багаторічного мораторію цей актив значно впав в ціні. До прикладу, у Болгарії вартість оренди землі с/г призначення у 2014 році становила 279 дол./га, а в Ірландії – майже 600 дол./га.

Придбати гектар сільгосп угідь у Нідерландах можна за 64 тис. дол., в Німеччині – за 17 тис. дол., Сербії – за 20 тис. дол., сусідній Польщі – за 10 тис. дол. Найдешевшою земля є лише у кількох країнах Східної Європи: Естонії (5000 дол./га), Латвії (1400 дол./га), Литві (1355 дол./га), Словаччині (1750 дол./га).

На щастя, відкритий продаж земель в Україні сприятиме позитивній динаміці збільшення ціни як реалізації, так і оренди цінного ресурсу. За час дії мораторію в тимчасове користування було передано більшість приватних паїв (а їх в країні майже 28 млн. га). У відповідь на питання, скільки коштує оренда землі, Держгеокадастр надає наступну інформацію. Станом на початок року ціна 1 га приватних угідь становила 1600 грн., в той час як вартість аналогічного активу, що належить державі, складає в середньому 3400 грн./га.

Однак більшість громадян хвилює не лише те, скільки коштує оренда землі в Україні, а й чи буде цей процес прозорим. Вирішити цю проблему при тотальній безвідповідальності вітчизняних високопосадовців допоможуть електронні аукціони, що проводяться в системі Prozorro.Sale. Чесність, відкритість та доступність широкому колу учасників – це лише невеликий перелік досягнень, якими може похвалитися надсучасний антикорупційний стартап.

Скільки коштує оренда землі на майданчиках Прозорро.Продажі

Заснований командою громадських активістів та волонтерів за підтримки Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства, ФГВФО, Нацбанку, міжнародної антикорупційної організації Трансперенсі Інтернешнл Україна, прогресивний ІТ-проект швидко продемонстрував, що наша держава може і має існувати без договорняків, кумівства та звичних тіньових схем.

Повністю автоматизовані електронні торги Прозоро.Продажі, для участі в яких потрібно зареєструватися на акредитованому майданчику, у 2021 році встановлюють вартість землі в Україні на конкурентному, ринковому рівні. До того ж, сама процедура відбувається публічно – за торгами у режимі реального часу можуть спостерігати усі бажаючі. Як і оскаржувати будь-які порушення з боку їх учасників.

Отримати актуальну інформацію про графік аукціонів, а також те, скільки коштує оренда землі, ви зможете, підписавшись на спеціальний земельний Viber- чи Telegram-бот.

Переглянути аукціони