Оренда землі та її ціна в 2021 році на онлайн-майданчику Prozorro.Sale

Ціна оренди землі в Україні – надзвичайно актуальне питання, особливо у світлі запуску ринку продажу угідь сільськогосподарського призначення. Через тривалу заборону на вільну реалізацію надзвичайно родючі українські чорноземи суттєво впали в ціні. Однак зараз ситуація поступово поліпшується, відтак в майбутньому ціна оренди землі лише зростатиме.

Ціна оренди землі в 2021 році та її продаж на торгах Прозоро.Продажі

Орендою землі вважається платне володіння або користування нею з метою ведення підприємницької чи іншої діяльності на основі договору, укладеного між власником та потенційним орендарем. Завдяки сучасним електронним аукціонам Prozorro.Sale орендувати угіддя, що перебувають у приватній, комунальній або державній власності можна буквально у два кліки. Для ознайомлення з актуальною ціною оренди землі за гектар або за цілу ділянку, а також для участі у прозорих торгах, необхідно обов’язково зареєструватися на спеціальному онлайн-майданчику.

Завдяки вільній реалізації сільськогосподарських угідь, доступ до яких сьогодні отримали усі громадяни України, ціна оренди землі у 2021 році збільшилася на 50% у порівнянні з минулим, 2020 роком. Так, за даними Держгеокадастру, станом на 01 січня за тимчасове користування приватними угіддями орендарі сплачували близько 1600 грн./га, державними – до 3400 грн./га. Однак реальний розмір орендної плати у деяких регіонах України є дещо вищим, особливо якщо мова йде про тимчасове користування приватними земельними паями. У цьому випадку мова йде про 100 і більше доларів США за 1 га.

На противагу побоюванням противників скасування мораторію на продаж земельних активів сільськогосподарського призначення, за чотири місяці було реалізовано лише незначну частину аграрних угідь. Відтак поки що переважна більшість вітчизняних аграріїв продовжують орендувати головний виробничий ресурс, а аукціони Прозорро.Продажі дозволяють робити це не лише чесно, а й ефективно.

Прозора оренда землі і її ціна на електронних майданчиках Prozorro.Sale

Електронна система Прозорро.Продажі надає українським підприємцям унікальну можливість орендувати приватну, державну та комунальну землю без звичних для нашої країни хабарів чи незаконних договорняків. Тут ви швидко знайдете десятки лотів, розташованих по всій Україні.

Ціна оренди землі за гектар визначається на основі чесного конкурентного змагання. Більше не потрібно шукати корисні зв’язки та роздавати «подяки» у конвертах. Достатньо зареєструватися на одному з акредитованих майданчиків, що мають офіційний дозвіл та підключені до електронного модуля Prozorro.Sale.

Виконавши кілька нескладних кроків, ви отримаєте доступ до найбільшої бази торгів з оренди/продажу ділянок різного призначення, а також дізнаєтеся актуальну вартість та умови укладення договору з власником угідь. Більше інформації про оренду землі в Україні і її ціну ви дізнаєтеся у персонального менеджера. Підписуйтеся на зручний земельний Viber- або Telegram-бот – слідкуйте за появою нових аукціонів в режимі 24/7!

Переглянути аукціони