Ціни на українському земельному ринку після його відкриття

З 01 липня 2021 року офіційно відкриється ринок землі, ціна на якому, на думку експертів, буде в межах 1300-2500$ за 1 га. Різнитиметься вона відповідно до регіону. Офіційний продаж аграрних угідь буде проходити на електронних аукціонах системи Прозорро.Продажі. Слідкуйте за оновленнями на вашому майданчику, щоб не пропустити початок торгів.

Такі зміни на земельному ринку відбуваються відповідно до нового Закону № 2178-10, який скасовує заборону на продаж земель сільськогосподарського призначення. Якщо вас цікавлять земельні ділянки, то долучайтеся до  учасників дійсно прозорих аукціонів.

 Ціноутворення на ринку землі в Україні, згідно із Законом № 2178-10

Уже через кілька місяців фізичні особи зможуть привласнити земельні ділянки площею до 100 га. Відкриття ринку землі, ціна на якому буде формуватися за справедливою процедурою, принесе для української економіки такі позитивні результати:

  • зростання активності підприємців у сільській місцевості;
  • збільшення доходів селян, а отже, і їхньої купівельної спроможності;
  • підйом у розвитку банківської системи.

Однак землевласників, які будуть реалізувати аграрні угіддя, хвилює питання купівлі землі іноземними інвесторами. Українці незабаром самі дадуть на нього відповідь на референдумі, який буде оголошено Президентом. Також турбуються аграрії і про скупку ділянок за низькою початковою ціною та про конкуренцію з великими холдингами.

Вільний ринок землі буде забезпечувати рівні умови для всіх його учасників та рівновагу між попитом і пропозицією. Власники угідь отримають додаткові можливості: продаж та обмін землею, а також здача її під заставу у банках. Таким чином скасування мораторію відкрило аграріям доступ до нових фінансових ресурсів. Вони є головними фігурантами, адже формують пропозицію. А бізнес створює попит. Держава ж у свою чергу регулює ринкові відносини між двома сторонами.

Ціна на ринку землі та продаж угідь через систему Prozorro.Sale

Діяльність українського уряду не обмежується ухвалення Закону про ринок землі. Наразі перед початком продажів аграрних ділянок він вирішує питання стосовно обхідних схем, незаконних механізмів, махінацій з документами та монополізації агросектору. Усі ці негативні явища блокуватимуть розвиток галузі та не дозволять ринку земель сільськогосподарського призначення працювати прозоро та відкрито. 

З корупцією у різних сферах уже понад 4 роки бореться електронна система Prozorro.Sale. Саме через неї мають проходити аукціони з продажу с/г ділянок. Електронні торги – надійний та публічний механізм реалізації державних активів.

Аграрна галузь для української економіки є рушійною, адже ми маємо всі потрібні природні ресурси. Саме тому налагодження роботи земельного ринку за чесними правилами є надзвичайно важливим. Реєструйтеся у системі Прозорро.Продажі на одному з офіційних майданчиків та беріть участь у торгах угіддями на рівних та справедливих умовах без махінацій та «договорняків». Не пропустити появу нових лотів допоможуть спеціальні Viber- та Telegram-бот.

Переглянути аукціони