Купити кругляк вільхи на онлайн-майданчику Prozorro.Sale

Дізнатися актуальну ціну на кругляк вільхи просто зараз ви можете в системі Прозоро.Продажі. Згідно урядового проекту, ініційованого Міністерством енергетики і захисту довкілля, весь останній рік заготовлену деревину українські лісгоспи активно продавали на прозорих аукціонах. Дана новація має на меті зробити реалізацію необробленого лісу, зокрема кругляка вільхи, достатньо прозорим та економічно ефективним, а також подолати корупцію та поступово вивести існуючий ринок з тіні.

Куплю кругляк вільхи без посередників

Починаючи з лютого 2020 року, згідно з умовами експериментальної програми, частку заготовленої сировини постійні лісокористувачі продають на електронних аукціонах Prozorro.Sale. Це стосується лісгоспів, річний прибуток яких перевищує 10 млн. грн. Купити кругляк вільхи та інших порід дерев деревообробні підприємства можуть в основному великими лотами – об’ємом більше, ніж 150 куб. м, або вартістю від 200 000 грн.

До цього заготовлений ліс реалізовувався здебільшого за прямими договорами. Їх суттєвим недоліком є цілковита непрозорість. До того ж, покупці мусили погоджуватися на вкрай невигідні умови. Наприклад, недобросовісні лісозаготівельники встановлювали надто високі ціни, завищували собівартість, зривали строки або постачали неякісну сировину

Зараз же ціна кругляка вільхи в Україні становиться все прозорішою. Аукціони Прозоро.Продажі влаштовані таким чином, що їх переможцем автоматично визнається учасник, який зробив найбільшу ставку. На вартість деревини тут не можуть впливати сторонні особи, що виключає будь-які спроби «домовитися» про знижку.

Продам кругляк вільхи на одному з електронних майданчиків

В даний момент електронною системою Prozorro.Sale на постійній основі користуються 260 лісгоспів. Це допомагає їм не лише реалізовувати свою продукцію за ринковою ціною, а й покращує імідж таких підприємств в очах громадськості.

За рік на спеціальних майданчиках, підключених до Центральної бази даних Прозорро.Продажі, відбулося більше 10 тис. аукціонів. Сумарний прибуток від них вже перевищив 700 млн. грн. і за прогнозами фахівців цей показник в подальшому лише зростатиме. Виконавши лише кілька простих кроків, ви отримаєте доступ до тисяч торгів, на яких можна купити деревину найрізноманітніших сортів та класів якості.

Кругляк вільхи добре піддається подальшій обробці, її легко розпилювати як вздовж, так і впоперек, обстругувати, полірувати, клеїти, фарбувати, імітуючи більш дорогі породи дерев. Рівні, товсті стовбури використовують як сировину для виготовлення різноманітної столярної або токарної продукції. Значна частина вільхових дерев йде на дрова – вони на електронних торгах користуються значною популярністю. Тут ви також можете дізнатися актуальну ціну кругляка вільхи – в середньому вона становить 400-500 грн./м3.

Продаж лісу на майданчиках Прозоро.Продажі має багато переваг:

  • зменшення кількості непрозорих угод між тими, хто заготовляє та купує необроблену деревину;
  • дані про результати торгів, учасників, кінцеву ціну на кругляк вільхи зберігаються у відкритому доступі, завдяки чому їх можна перевірити у будь-який момент;
  • значно спрощує облік деревини, зокрема у електронному вигляді;
  • дозволяє встановлювати на лісоматеріали насправді конкурентні ціни.

Про останні новини у сфері проведення відкритих онлайн-аукціонів з продажу лісу ви зможете дізнатися за допомогою спеціального Telegram- і Viber-бота.

Переглянути аукціони