Як прийняти участь в торгах арештованим майном на Prozorro.Sale

Електронні торги з продажу арештованого майна – унікальний спосіб купити прибутковий актив з суттєвою знижкою. Останні шість років для цього використовувалася спеціальна електронна система, що підпорядковувалася Міністерству юстиції. Однак через корумпованість та численні зловживання даний інструмент було скомпрометовано. Тож у найближчому майбутньому відбудеться запуск держ торгів арештованим майном на електронних майданчиках Прозоро.Продажі.

Що таке торги конфіскованим і арештованим майном?

В Україні питання продажу арештованих активів викликає значний інтерес з боку суспільства. Сотні учасників онлайн-аукціонів на власному досвіді переконалися, що інвестувати кошти тут просто і вигідно. Підвищений попит на торги арештованим майном легко пояснити, адже нерідко тут трапляються справжні скарби.

Дорогі автівки, елітне житло, виробниче обладнання, комп’ютерна техніка та найновіші гаджети, а також цілі партії одягу та взуття, конфісковані митною службою – безліч подібних товарів роками перебувають під замком. Рішення знайти їм нових власників має безліч переваг: замість витрачати кошти на утримання і обслуговування, держава одержує ще одне джерело доходів, а кредитори – шанс повернути витрачені гроші.

Ще у 2012-2013 рр. торги арештованим майном в Україні проходили в офлайн-режимі. Як з’ясувалося пізніше, такий підхід мав безліч недоліків:

 • доступ до аукціонів з найвигіднішими лотами мало обмежене коло учасників;
 • під час змагань ціна практично залишалася незмінною, внаслідок чого держава недоотримувала мільйони гривень;
 • активи неправильно оцінувалися, реалізовувалися з порушенням законодавства або й зовсім «зникали»;
 • фіксувалися випадки, коли з потенційних покупців вимагали плату за допуск до арештованого майна, а торги відбувалися за зачиненими дверима.

У 2014 році Міністерство юстиції запустило окрему систему електронних аукціонів, де за поданням Державної виконавчої служби та приватних виконавців реалізовувалися конфісковані за рішенням суду активи. Де проходять торги арештованим майном? Усі бажаючі заздалегідь реєструються на спеціальній онлайн-платформі, подають заявку на обрані лоти та сплачують встановлений гарантійний внесок.

Фізичні особи мають надати наступну інформацію:

 1. ПІБ;
 2. ІНН;
 3. контактні дані – номер телефону, електронну пошту;
 4. логін та пароль.

Для юридичних осіб та їх представників цей перелік виглядає наступним чином:

 1. назва компанії;
 2. код ЄДРПОУ;
 3. ім’я представника/контактної особи;
 4. електронна адреса, телефон;
 5. логін і пароль.

За шість років база користувачів системи електронних торгів конфіскованими об’єктами зросла до 81 тис. учасників. Усього за цей час відбулося 65 тис. аукціонів, завдяки яким державний бюджет поповнився на 13 млрд. грн. Однак, з огляду на те, як насправді проходять торги арештованим майном, ця картина починає втрачати свою привабливість.

Як прийняти участь в торгах арештованим майном на майданчиках Прозорро.Продажі?

Восени 2019 року Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук на брифінгу з журналістами розповів, що через численні скарги і порушення суспільство втратило довіру до діючої системи онлайн-торгів арештованими активами. Тіньові махінації та корупційні схеми – те, з чим роками наполегливо бореться наша країна. По-справжньому дієвим інструментом у цьому процесі стала електронна система Prozorro.Sale.

Амбіційний стартап являється справжньою сенсацією не лише для України, а й для всього світу. Його створення у 2016 році ініціювали громадські активісти, волонтери, Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства, Нацбанк, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб та більше 40 спеціалізованих електронних майданчиків.

Першими лотами, виставленими на онлайн-торги, стали активи неплатоспроможних банків. Наразі тут майже щодня проходять електронні аукціони з продажу або здачі в оренду майна, що перебуває у державній та комунальній власності – квартир, будинків, приміщень для організації власного бізнесу, транспортних засобів усіх видів, дозволів на легальну розробку корисних копалин, земельних ділянок під забудову, вагонів «Укрзалізниці», майна банкрутів, об’єктів малої приватизації.

Як тут проводяться торги арештованим майном? Головні цінності ДП «Прозорро.Продажі»: чесність, відкритість та високий рівень громадського контролю. Цих самих принципів дотримуються і електронні майданчики, через які усі бажаючі отримують доступ до аукціонів. Зареєструвавшись на одному з них, ви зможете регулярно переглядати цікаві торги, робити ставки на лоти та перемагати!

Про останні новини у сфері проведення відкритих онлайн-аукціонів з продажу арештованого майна ви зможете дізнатися за допомогою спеціального Telegram- і Viber-бота.

Переглянути аукціони