Торги по оренді землі вже стартували в електронному форматі

Офіційний старт торгів на право оренди земельної ділянки державної чи комунальної власності припав на 01 липня 2021 року. Законне право власників землі на вільну її реалізацію нарешті вступило в силу. Окрім передачі майна у спадок, допускається вільне розпорядження ним: застава, обмін, продаж тощо. Водночас завдяки цьому ліквідується тіньовий ринок та незаконна реалізація землі через дію мораторію.

 Порядок надання земельних ділянок в оренду на торгах в онлайн-форматі

Зміни в аграрному секторі розпочалися навесні 2020 року, коли Верховна Рада ухвалила Закон про обіг с/г землі та дозволила у такий спосіб проводити з нею різні комерційні операції. А відкрився ринок нещодавно – 01 липня 2021 року.  Ви уже зараз можете знайти цікаві лоти із об’єктами державної та комунальної власності в системі Прозорро.Продажі

Влада України часто підіймала питання про дозвіл на продаж приватних паїв та оренду державних земель протягом останніх двадцяти років. Суспільство залякували тим, що найкращі чорноземи захоплять іноземні компанії чи вітчизняні агрохолдинги. А сама ідея вільного ринку землі викликала думки про створення аграрних монополій та блокування діяльності невеликих фермерських господарств. 

Однак новостворене законодавче поле запобігає такому розвитку подій. Мова йде перш за все про законопроекти щодо передачі сільськогосподарських наділів у володіння місцевих громад та щодо проведення торгів по оренді землі в електронному форматі через систему Прозорро.Продажі. Продаж землі іноземцям наразі заборонений. Дозвіл на нього можуть дати лише самі українці, якщо позитивно проголосують на референдумі.

Варто зауважити, що на даний час аукціони відбуваються із деякими обмеженнями. Купівля ділянок сільськогосподарського призначення поки що доступна лише фізичним особам. Представники приватного бізнесу зможуть здійснювати такі операції із січня 2024 року. Також придбати угіддя мають змогу тільки громадяни України і не більше 100 га в одні руки.

 Торги на право оренди земельної ділянки на Прозорро.Продажі

В очікуванні торгів на право оренди земельної ділянки с/г призначення українці хвилювалися щодо рівня їх відкритості та об’єктивності процедури. Допомогти в цій ситуації можуть публічні аукціони в системі Прозорро.Продажі. Через неї 5 останніх років реалізуються тисячі об’єктів різних форм власності. 

Головною перевагою аукціонів, що проходять на спеціальних електронних майданчиках, є їх чесність. Дана процедура не допускає корупційних махінацій, незаконних домовленостей та інших схем. Учасники змагаються на конкурентних засадах, та в результаті вигідний лот отримує той, хто зробив найбільшу ставку. Не можливо провести якісь фальсифікації, адже система Prozorro.Sale автоматично визначає переможця. 

Для участі у торгах по оренді землі реєструйтеся на одному з акредитованих майданчиків, які підключені до ЦБД. Через нього вам відкриються всі доступні електронні аукціони в Україні. А слідкувати за появою нових лотів допоможуть боти у Viber і Telegram.

Переглянути аукціони