Електронний торговий майданчик арештованого майна працюватиме на Прозоро

Завдяки електронному торговому майданчику арештованого майна усі бажаючі сьогодні отримують можливість купити вигідний актив за дуже привабливою ціною. У даний момент для цього використовується спеціалізована система онлайн-торгів, створення якої у 2014 р. ініціювало Міністерство юстиції.

Однак на практиці швидко з’ясувалося, що робота єдиного електронного торгового майданчика з реалізації арештованого майна по суті створює монополію. Такий розвиток подій шкодить об’єктивному проведенню аукціонів, до того ж, підвищується ризик корупції та зловживання службовим становищем причетних осіб.

Докорінно змінити ситуацію допоможе добре налагоджений інструмент, метою якого від початку стало усунення перерахованих проблем. Підключивши систему електронних торгів арештованим майном до Прозоро.Продажі, влада дозволить значно більшому числу учасників приймати участь в аукціонах. Водночас сам процес вдасться позбавити упередженості та дискримінації.

Особливості торгового майданчика арештованого майна

Головна мета існуючого майданчика з реалізації арештованого майна – створення дійсно прозорого та ефективного ринку. Завдяки цьому заблоковані кредитними установами активи боржників продаються за спрощеною процедурою, а одержані натомість кошти передаються кредиторові напряму. Сьогодні для цього використовуються найсучасніші технічні розробки.

Так, для того, щоб відвідати аукціон з продажу арештованого майна, тепер не потрібно мандрувати по всій країні. Усі лоти разом з детальним описом, фото- і відеоматеріалами розміщуються на спеціальному сайті. Потенційні покупці заздалегідь вивчають надану інформацію, обирають цікаві об’єкти, проходять попередню реєстрацію та роблять ставки. У більшості випадків для цього не потрібно навіть покидати власний офіс.

За шість років існування електронний торговий майданчик арештованого майна приніс 13 млрд. грн. прибутку. За цей час тут було реалізовано десятки тисяч найрізноманітніших активів, у тому числі квартир, будинків, промислових приміщень та транспортних засобів. Саме ці категорії майна, як показує практика, користуються найбільшим попитом серед учасників онлайн-аукціонів.

Реалізація арештованого майна на майданчиках Прозорро.Продажі

28 серпня 2020 р. Міністр юстиції Денис Малюська підписав наказ, згідно з яким система електронних торгів арештованим майном продовжує виконувати функцію їх організатора. А державне підприємство «Прозоро.Продажі» – адміністратором. Мета цього кроку – відкриття нових ринків, залучення більшої кількості учасників, прозорість онлайн-аукціонів з реалізації конфіскованих активів.

З останнім торги Prozorro.Sale справляються на відмінно. Використовуючи електронні майданчики для реалізації арештованого майна, ми можемо бути впевнені у повній відкритості та незаангажованості аукціонів. Адже сама система побудована таким чином, що робить неможливим будь-які втручання «третьої сторони». До того ж, торги відбуваються під пильним контролем не лише громадськості, а й відповідних органів контролю.

Про останні новини у сфері проведення відкритих онлайн-аукціонів з продажу арештованого майна ви зможете дізнатися за допомогою спеціального Telegram- і Viber-бота.

Переглянути аукціони