Тендер на будівельні роботи – взяти участь на майданчику Прозорро

На Прозорро тендери на будівництво являються одними з найпопулярніших. Регулярно постачальники з усієї країни підписують вигідні контракти, користуючись послугами електронних майданчиків. Сьогодні для цього не потрібно платити хабарі або шукати «корисних людей» – достатньо зареєструватися на спеціальній платформі та вчасно подати пропозицію на найбільш цікавий тендер.

Особливості будівельних тендерів на Prozorro

Перемогти у тендері на будівельні роботи – мета сотень постачальників, які беруть участь у державних закупівлях. Для представників бізнесу цей напрямок є надзвичайно привабливим, адже таким чином можна отримати контракт на сотні тисяч гривень. В Україні тендери на будівництво включають не лише зведення житлових та промислових споруд, а й ремонт та прокладання автошляхів, мостів, залізничних колій, трубопроводів, ліній електропередач, виконання інженерних, будівельних та інших спеціалізованих робіт.

Через високу вартість підходити до організації кожного тендеру на будівництво на Прозоро потрібно з великою відповідальністю. Адже ці роботи виконуватимуться за кошти платників податків, відтак, перебуватимуть під пильним контролем громадськості.

Загалом сфера тендерів, оголошених державними та комунальними установами, регулюється Законом України «Про публічні закупівлі». Водночас при визначенні предмету та бюджету тендерів по будівництву замовники додатково користуються державними будівельними нормами до проектної документації, наказом Міністерства регіонального будівництва №293 про «Правила визначення вартості будівництва» та, в окремих випадках, галузевими будівельними нормами стосовно ремонту автодоріг загального користування.

Враховуючи вимоги діючого законодавства, тендер на будівництво в Україні проводиться за однією з наступних процедур:

  • відкриті торги;
  • переговорна процедура;
  • конкурентний діалог.

Перша є актуальною для закупівель, бюджет яких перевищує 200 тисяч гривень (для товарів і послуг) або 1,5 млн. гривень (для робіт). Вона використовується найчастіше: період подання пропозицій триває щонайменше 15 днів, під час нього учасники отримують право звертатися до замовника за уточненнями, подавати скарги та вимоги.

Ще одна процедура, яка нерідко використовується під час проведення тендерів на будівництво – спрощені (допорогові) закупівлі. Їх бюджет становить від 50 до 200 тис. грн. До терміну прийняття пропозицій додається період уточнень, який триває від 3 днів. Під час проведення допорогової закупівлі замовник не зобов’язаний публікувати тендерну документацію, також немає чітких вимог до її змісту.

Тендер на будівельні роботи – взяти участь на майданчику Прозорро

Після запуску електронної системи закупівель Prozorro доступ до публічних тендерів по будівництву отримали усі бажаючі. До того ж, дії державних установ-замовників уважно контролюються громадськістю. Такий підхід створює ідеальні умови для добросовісної конкуренції, відкритості та прозорості тендеру на кожному етапі. А переможцем автоматично визнається учасник, який подав найвигіднішу пропозицію, що робить процес максимально об’єктивним та неупередженим.

Щоб подати свою пропозицію на один або кілька будівельних тендерів, ви маєте зареєструватися на одному з електронних майданчиків, підключених до Центральної бази даних Прозорро. Після цього ви отримаєте миттєвий доступ до усіх актуальних закупівель даної тематики. У спеціальному класифікаторі для них відведені наступні категорії:

  • 45000000-7 – «Будівельні роботи та поточний ремонт»;
  • 71000000-8 – «Архітектурні, інженерні, будівельні, інспекційні послуги».

Деякі майданчики проводять навчання як для замовників, так і для постачальників. Звернувшись до кваліфікованих консультантів, ви отримаєте усю необхідну інформацію стосовно тендерів на будівництво в Україні.

Переглянути тендери