Як виграти тендер на проектування, що проходить в електронній системі Прозоро

Проектування і будівництво на тендерах у системі Прозоро є дуже популярним напрямком. Зазвичай це масштабні замовлення, що об’єднують роботу державних установ та приватних підприємств.

Перед безпосереднім спорудженням будівлі проводиться низка заходів: технічні та архітектурні розрахунки, формування документації – як конструкторської, так і інженерної, розробка плану функціонування майбутньої будови, укладання кошторису. Саме під цими процесами і розуміють проектування.

 Тендер на проектні роботи в Україні можна отримати в режимі онлайн

Робота над спорудженням будівлі починається із ознайомлення з особливостями ділянки. Після цього відбувається передпроектне дослідження, розгляд потреб та побажань замовника та врешті решт створення проекту споруди. Саме від цієї діяльності, що передує забудові, і залежить подальше функціонування будівлі, її довговічність, а також безпека в експлуатації.

Учасник тендера на проектні роботи на Prozorro має зібрати необхідний пакет документів, сформувати заявку та пройти процедуру закупівлі. Така електронна антикорупційна система здобула міжнародні нагороди та отримала статус рекомендованої моделі. Прозоро працює з 2016 року. За цей час вдалося значно скоротити кількість корупційних махінацій під час державних закупівель та створити здорову конкуренцію на ринку.

Участь в онлайн-тендерах для всіх бажаючих проходить за однаковими правилами, тобто всі знаходяться на рівних умовах. Переможець визначається автоматично у модулі Прозорро. Ним стає той учасник, який підготував необхідну документацію та запропонував під час процедури закупівлі найвищу ціну.

Закупівля проектних робіт може оголошуватися не лише для створення споруд, а й на будівництво доріг та автобанів.

Проведення тендерів на проектування у системі Прозорро

Як виграти в тендері на проектування? Для цього виконайте наступні кроки:

  • підготуйте пакет документів оперативно, а головне грамотно;
  • упевніться у фінансових можливостях компанії для виконання замовлення;
  • майте у штаті кваліфікованих інженерів;
  • швидко реагуйте на появу нових закупівель на одному з офіційних майданчиків Прозоро.

Участь фірми у держзакупівлях не тільки дозволить отримати цінний досвід, а й збільшить її популярність серед замовників без витрат на рекламу. За 4 роки існування електронної системи Prozorro було проведено понад 8,5 млн. процедур, завдяки яким вдалося зекономити 165,8 млрд. грн. для Держбюджету.

Тендери на проектування відносяться до категорії робіт. Для них існують різні вартісні пороги. Якщо в спрощеній закупівлі ціна робіт буде становити від 50 тис. грн. до 1,5 млн. грн., то у відкритих торгах вона стартує від 1,5 млн. грн. до 5 млн. євро. У разі більшої вартості процедура уже матиме назву відкриті торги з публікацією англійською мовою. 

Оголошення закупівлі на проектні роботи замовником дещо ускладнюється через використання не тільки словника CPV найвищої модифікації ДК 021:2015, а й додаванням норм ДБН, ГБН, ДСТУ.

Переглянути тендери