Техсировина твердолистяна на торгах у системі Прозорро.Продажі

Деревообробні організації зацікавлені не тільки в купівлі ділової деревини високої якості, а й техсировини твердолистяної чи м’яколистяної. З лютого минулого року підприємці мають вигідну можливість брати участь у прозорих електронних аукціонах. Уже більше року діє Постанова № 1178 про реалізацію лісу у системі Прозорро.Продажі.

Лісові господарства України мають змогу продавати заготовлену деревину на акредитованих майданчиках. Купівля кожного лоту контролюється спеціальними органами та небайдужими громадянами. Завдяки цьому унеможливлюють корупційні схеми у лісовій галузі, а ринок стає значно прозорішим.

 Техсировина твердолистяна реалізується на чесних аукціонах

Тл техсировина являє собою деревні матеріали з твердолистяних порід. Їх реалізація задовольняє різноманітні технічні потреби. У системі Прозорро.Продажі лоти з лісоматеріалами цікаві для деревообробних підприємств, компаній, які займаються виготовленням меблів, теплових електростанцій тощо.

Технічна сировина є некондиційним матеріалом, тому з неї не можливо виготовляти пилопродукцію. Найчастіше її застосовують для виробництва дров. Якщо говорити про найбільш якісний матеріал, то сюди зараховують балансову деревину як листяну, так і хвойну, а також технологічну щепу та горбиль.

Бюрократичні схеми та сумнівні махінації довгий час супроводжували процедури купівлі сировини деревообробними компаніями. Це в свою чергу виливалося в чималі втрати Держбюджетом та утворення тіньового ринку. 

Ціна на заготовлений ліс була значно вище ринкової через те, що деякі відповідальні особи зловживали своїм становищем. Крім того, сам механізм, який формував ціни на необроблену деревину, залишався заангажованим для учасників ринку.

Продаж тл техсировини у системі Прозорро.Продажі

Офіційні майданчики для проведення електронних аукціонів у системі Прозорро.Продажі допомагають своїм клієнтам купувати об’єкти від різноманітних державних та комунальних організацій. Публічні торги, які проходять уже понад 4,5 роки, завоювали прихильність та довіру не тільки потенційних покупців, а й громадськості, яка невпинно стежить за їхнім ходом.

Співпраця деяких українських лісгоспів із ДП «Прозорро.Продажі» спостерігалася і раніше, але вона відбувалася за власною ініціативою. Однак ситуацію змінила Постанова № 1178. На цьому уряд не планує зупинятися, і уже незабаром переведе всі аукціони з продажу лісу, зокрема техсировини тл, у прозору та об’єктивну систему.

Перед тим, як взяти участь у торгах, проведіть низку наступних операцій:

  • упевніться у точності вказаних обсягів сировини та перевірте умови її зберігання;
  • поцікавтеся розміщенням лісгоспу;
  • переконайтеся в наявності транспортних розв’язок та під’їзних шляхів.

Якщо ви бажаєте купувати необроблену деревину за чесними правилами, без відкатів, договорняків та махінацій, реєструйтеся просто зараз на одному зі спеціальних майданчиків електронної системи Prozorro.Sale. Не пропустити появу нових лотів допоможуть спеціальні Viber- та Telegram-бот.

Переглянути аукціони