Купити техсировину для ВТП з сосни та інших дерев на Prozorro.Sale

 

З 01 лютого 2020 року продаж лісу, у тому числі техсировини для ВТП, українськими лісгоспами здійснюється на електронних майданчиках Прозоро.Продажі. Взяти участь у торгах необробленою деревиною можуть усі бажаючі, а лісозаготівельні підприємства працюють прозоро, без корупційних схем та незаконних махінацій.

Особливості продажу техсировини для ВТП з хвойних та листяних порід дерев

Як і інші види деревини, сьогодні техсировину для ВТП можна купити на прозорих аукціонах Prozorro.Sale. Таким чином влада хоче зробити ринок лісу більш прозорим та доступним широкому колу учасників.

Техсировина для внутрішньо-технічних потреб – це деревина промислового призначення. Її ще не розпиляли на дрова, однак це вже не баланс або пиловник. Також вона має відповідати ряду вимог за такими критеріями:

  1. розмір (діаметр, довжина);
  2. фізичний стан (є гнилі, трухляві чи обвуглені ділянки);
  3. механічні пошкодження (нерівності, залишки гілок);
  4. екологічні характеристики;
  5. санітарні (якщо деревина привезена з зони хімічного чи радіоактивного забруднення).

Технічна сировина ділиться на наступні групи:

  • хвойна – дров’яна деревина, одержана з неочищених від кори колод дерев хвойних порід довжиною 2-3 м та діаметром від 6 до 40 см. Для неї допускається наявність гнилих ділянок в межах 10%, сухість – не більше 50%;
  • листяна – виготовляється з дерев твердолистяних порід. Довжина колод – 2-3 м, діаметр – 6-40 см. Гнилість – до 10%, сухість – до 50%;
  • очищена від кори, розпиляна деревина довжиною 2-3 м та діаметром від 20 см.

Найчастіше на електронних аукціонах Прозорро.Продажі реалізовується техсировина для ВТП з сосни. Її використовують для виробництва дров дерев’яних заготовок, меблів, панелей з ДВП. По суті сировину для технічних потреб одержують безпосередньо під час вирубування лісу. Вона не підходить для виробництва повноцінних обрізних або необрізних лісоматеріалів. Зазвичай до категорії техсировини для ВТП потрапляють хвойна та листяна балансова деревина, горбиль і технологічна тріска.

Придбати техсировину для ВТП з сосни да інших видів деревини на майданчиках Прозоро.Продажі

За новим законодавством, принаймні чверть від загальних обсягів своєї продукції державні лісгоспи продають через систему електронних торгів Prozorro.Sale. Наразі можна сміливо говорити про успіх реалізації лісу, а саме техсировини для ВТП з сосни, модрини, дубу, ясеня. Усього за рік відбулося більше 11 000 прозорих торгів, завдяки яким лісозаготівельники заробили 864 млн. грн.

Оголосити аукціон з продажу необробленої деревини або прийняти у ньому участь можна на спеціальних майданчиках, що мають відповідну акредитацію та підключені до модуля Прозорро.Продажі. Зареєструвавшись на одній з таких платформ, ви отримаєте усю необхідну юридичну та технічну підтримку. Тут ви зможете переглянути усі лоти, виставлені на продаж, а також ознайомитися з процедурою проведення торгів техсировиною для ВТП. Інформація, що стосується організатора, переможця та кінцевої ціни продажу, є відкритою – це робить електронні аукціони не лише зручними, а й вільними від корупції.

Про останні новини у сфері проведення відкритих онлайн-аукціонів з продажу лісу ви зможете дізнатися за допомогою спеціального Telegram- і Viber-бота.

Переглянути аукціони