Електронні торги арештованим майном, його продаж на Прозоро.Продажі

Система електронних торгів арештованим майном – спеціальний інструмент, створений державою для реалізації урядового курсу щодо приведення в дію рішень судових органів або окремих відповідальних чиновників в сфері продажу майна боржників.

Ініційовані Мінюстом, перші аукціони з реалізації заблокованих активів відбулися у 2014 році. Сьогодні даний проект виходить на новий рівень: восени 2020 року стало відомо, що найближчим часом СЕТАМ буде підключено до системи Прозоро.Продажі. А торги почнуть проводити на акредитованих для роботи з нею електронних майданчиках.

Особливості електронних торгів з реалізації арештованого майна

Арештованим майном, відповідно до українського законодавства, вважається будь-яка рухома чи нерухома власність боржника, що підлягає стягненню на користь кредитора. До появи сучасних онлайн-аукціонів, найцікавіші товари/об’єкти з цієї категорії збувалися буквально за зачиненими дверима. Ціни на них умисно занижувалися на користь учасників, які мали «потрібні знайомства» або доплачували за подібні привілеї окремо, «у конверті».

Сьогодні електронні торги арештованим майном – це просто, зручно та вигідно. Для участі в них вам не треба навіть виходити з власного офісу – достатньо мати комп’ютер та надійний інтернет. Це дозволяє залучати до торгів значно більшу кількість учасників, а конкуруючи між собою вони збільшують фінальну вартість запропонованих лотів.

Протягом шести років роботи у системі електронних торгів арештованим майном зареєструвалося більше 80 000 учасників. Загалом тут проведено понад 65 000 аукціонів, завдяки яким держбюджет поповнився на 13 мільярдів гривень. Серед установ, що передають такі об’єкти на реалізацію – Державна виконавча служба, ПАТ КБ «Приватбанк», АБ «Укргазбанк», Національне агентство з розшуку та менеджменту активів.

Електронні торги арештованим майном на Прозорро.Продажі

02 жовтня 2019 р. на прес-конференції Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук повідомив, що у подальшому всі арештовані активи будуть продаватися через електронну систему Prozorro.Sale. На цей крок уряд пішов через низку звинувачень нинішньої системи електронних торгів арештованим майном у зловживаннях та корупції. Нерідко найпривабливіші об’єкти, наприклад, елітне житло чи автомобілі преміум класу, продавалися за цінами, значно нижчими їх оціночної вартості.

Підключення СЕТАМ до модуля Prozorro.Sale дозволить залучити до електронних торгів арештованим майном якнайбільше покупців. Щоб прийняти участь в аукціоні, потрібно заздалегідь зареєструватися на одному з 40 акредитованих майданчиків та вчасно подати необхідні документи. Головними перевагами використання системи Прозорро.Продажі є максимальна автоматизація усіх процесів та відкритий доступ до будь-якої інформації, що стосується торгів та їх учасників. А завдяки кваліфікованим спеціалістам, що обслуговують електронні майданчики, ви легко знайдете потрібний лот та переможете в аукціоні.

Про останні новини у сфері проведення відкритих онлайн-аукціонів з продажу арештованого майна ви зможете дізнатися за допомогою спеціального Telegram- і Viber-бота.

Переглянути аукціони