Куплю брус сухостій на електронному аукціоні Prozorro.Sale

Запуск електронних торгів з продажу необробленої деревини, зокрема сухостою, стало найважливішою подією в галузі лісозаготівлі. Непрозорі договори, штучне завищення цін, порушення умов підписаного контракту – завдяки аукціонам на Прозорро.Продажі все це скоро лишиться в минулому. Перший рік став надзвичайно успішним. І це незважаючи на те, що до прозорих торгів поки що долучаються в основному великі лісгоспи.

Куплю сухостій на електронному аукціоні Prozorro.Sale

«Куплю брус сухостій» – такі оголошення досить часто зустрічаються в глобальній мережі. На щастя вирішити це питання можна буквально в два кліки. Варто лише знайти зручний електронний майданчик та обрати аукціони відповідної тематики.

Сухостоєм вважаються засохлі, однак ще не повалені (зрубані) дерева і кущі. Причиною їх відмирання стають кліматичні умови, посухи, пожежі або, навпаки, надмірна вологість, механічне пошкодження чи зараження шкідниками.

Існує поширена думка, що в запитах на зразок «Куплю дошку сухостій» мова йде про матеріали для будівництва. Однак для цих цілей використовується лише незначна частина заготовленого лісу, що відповідає певним критеріям. Основна ж маса (до 70%) зрубаного сухостою йде на дрова.

Роками в Україні по суті тривала «неоголошена війна» між постійними лісокористувачами (державними лісгоспами) та покупцями необробленої деревини (у переважній більшості ними виступають приватні деревообробні підприємства). Для того, щоб купити лісоматеріали, останнім часто доводилося вести закулісні перемовини та платити чималі хабарі. Через це держава недоотримувала мільйони гривень, які йшли до кишень нечесних посадовців.

Щоб покласти край незаконним схемам та договорнякам між «своїми», у 2020 році уряд запустив експериментальний проект, за умовами якого частину заготовленої деревини, у тому числі сухостою, лісгоспи мають реалізовувати на відкритих аукціонах Прозорро.Продажі. Поки що мова йде про великі господарства, річний прибуток яких перевищує 10 млн. грн. Однак найближчим часом до цієї програми планують підключити і менші підприємства.

Починаючи з 2016 р. на електронних торгах Prozorro.Sale успішно продаються або орендуються наступні види майна:

  • житлові будинки і квартири;
  • автомобілі;
  • земельні ділянки;
  • металобрухт;
  • необроблена деревина;
  • залізничні вагони;
  • об’єкти малої приватизації;
  • майно банкрутів;
  • заводи «Укрспирту»;
  • дозволи на розробку родовищ корисних копалин.

За цей час у системі відбулося більше 350 тис. грн. прозорих аукціонів, на які зареєструвалися 30 тис. учасників. Сумарний дохід наразі складає 36,7 млрд. грн. і ця цифра стрімко зростає, адже на Прозоро.Продажі постійно відкриваються нові напрямки.

Продаж сухостою сосни на електронному майданчику Прозорро.Продажі

Для участі в аукціоні з продажу лісу, зокрема сухостою, учасникам необхідно зареєструватися на одному з електронних майданчиків, що мають відповідну акредитацію та підключені до модуля Prozorro.Sale. Процес вибору лота та подачі документів відбувається саме на таких платформах. Тут ви також можете слідкувати за торгами і робити ставки.

Як показує практика, експеримент пройшов успішно: лише за рік на торги лісом зареєструвалася майже 1 тис. учасників, а одержаний прибуток склав 735 млн. грн. Приватні підприємства купують сухостій сосни та інших порід дерев дійсно прозоро, забезпечуючи лісозаготівельним господарствам регулярне зростання доходів.

Про останні новини у сфері проведення відкритих онлайн-аукціонів з продажу лісу ви зможете дізнатися за допомогою спеціального Telegram- і Viber-бота.

Переглянути тендери