Що таке сайт Прозоро і як зареєструватися для участі в держзакупівлях

Досі не знаєте, що таке Прозоро? Хочете брати участь у державних тендерах чесно, без хабарів і відкатів? Зробити це просто – достатньо зареєструватися на одному з офіційних майданчиків Prozorro та подати пропозицію на цікаву закупівлю. Більш детально про те, що таке система Прозорро та як з нею працювати читайте в нашому матеріалі.

Що таке Прозоро і як воно працює – відповіді на найпоширеніші питання

Про те, що державні тендери сьогодні проводяться через Prozorro, чули мабуть усі. Але як саме цей процес відбувається на практиці для широкого загалу досі лишається таємницею. Що таке Прозоро, яка програма потрібна для його використання та чи вимагають з учасників додаткові внески за участь у тендері – про це нам розповіли менеджери електронних майданчиків, що тісно співпрацюють із системою публічних закупівель.

Якщо ви маєте на меті знайти нових клієнтів для бізнесу, є сенс розглянути державний сектор. Відповідь на питання «Прозорощо це таке?» найшвидше можна знайти на офіційному сайті системи prozorro.gov.ua. У 2016 році її створили громадські активісти та волонтери за підтримки Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства. Перед собою вони ставили завдання кардинальної зміни підходу до сфери держзакупівель.

Що таке державні закупівлі на Прозоро? Ледь не щодня в Україні оголошуються тендери на придбання товарів (ліків, продуктів харчування, меблів, офісної і оргтехніки, канцелярії) або замовлення послуг (прибирання території, ремонтних робіт, вивезення сміття, транспортних перевезень). Їх замовниками виступають органи місцевої влади, державні та комунальні підприємства.

Кожен рік з бюджетів різних рівнів на це виділяються мільярди гривень. Відповідно, платники податків мають повне право знати, куди витрачаються ці кошти. Враховуючи рівень корупції в нашій державі, контролювати цю сферу необхідно з особливою пильністю.

Що таке система Прозоро та як саме вона пов’язана з держзакупівлями?

Сьогодні за допомогою Prozorro – спеціалізованої онлайн-платформи – усі тендери проходять чесно, професійно, з високим рівнем громадського контролю. Усіх учасників закупівлі чітко поділено на дві категорії:

  • замовник (державна або комунальна установа) – оголошує тендер;
  • постачальники (приватні компанії, ФОПи, звичайні громадяни) – подають заявки на участь, змагаючись за право укласти вигідний контракт.

Що таке Prozorro для десятків тисяч представників малого та середнього бізнесу? Це чудова можливість запропонувати свої послуги новим клієнтам. Для замовників це також шанс придбати потрібні товари, організувати виконання робіт або надання послуг за дуже привабливою ціною.

Що таке державні закупівлі Прозоро – як побудована система електронних закупівель

З технічної точки зору вона представляє собою електронний модуль, що складається з двох частин: Центральної бази даних та кількох десятків акредитованих майданчиків, через які замовники і постачальники отримують доступ до актуальних закупівель.

Дані статистики також допоможуть дати відповідь на питання «Що таке Прозоро». Сьогодні це більше 380 тис. постачальників, які просувають свою продукцію та послуги цілком легально, не шукаючи «потрібних людей» чи сплачуючи хабарі у конвертах. Та 50 тис. замовників, що не привласнюють бюджетні кошти та прозоро звітують про кожну закупівлю. Завдяки електронній системі Prozorro протягом останніх п’яти років державі вдалося зекономити 164 млрд. грн. Замість того, щоб збагачувати нечесних чиновників, ці гроші регулярно поповнюють держбюджет.

Що таке офіційний сайт в Прозоро? Як зареєструватися в системі публічних закупівель

Для нових користувачів також актуальним є питання:

  • Що таке сайт Прозоро?
  • Як зареєструватися в системі публічних закупівель?
  • Яка програма потрібна для участі в онлайн-тендерах?

Щоб прийняти участь у будь-якій держзакупівлі, користувачам не потрібно ніякого додаткового програмного забезпечення. Все відбувається через інтернет – учасники заходять на офіційний сайт електронного майданчика, з яким було підписано договір. Використовуючи детальну систему фільтрів, ви швидко знайдете вигідний тендер в залежності від бажаного регіону, бюджету та типу замовлених товарів або послуг.

Хочете дізнатися, що таке Прозоро? Реєструйтеся на спеціальному майданчику, проходьте навчання у найкращих спеціалістів та перемагайте у закупівлях!

Переглянути тендери