Сайт арештованого майна в Україні приєднується до Прозоро.Продажі

На сайті торгів конфіскованим і арештованим майном сьогодні можна придбати буквально все – від партії шкарпеток, незаконно провезених через митницю, до коштовної яхти або приватного літака. Сучасні технології дозволяють за лічені хвилини проводити багатомільйонні торгові операції. Для цього треба зовсім небагато – персональний комп’ютер та швидкісний інтернет.

Для чого потрібен сайт з реалізації арештованого майна?

Ще на початку 2010-х рр. спеціалізованого сайту з реалізації арештованого майна просто не існувало. В ті часи продаж різноманітних активів, що вилучаються у їх власників за рішенням суду, проводився у закритих приміщеннях з обмеженим колом учасників. Такий підхід мав безліч недоліків:

 • для доступу до найцікавіших лотів потенційні покупці мали давати хабарі чи шукати «своїх» людей серед відповідальних осіб;
 • продаж багатьох активів відбувався з порушеннями. Загалом результати торгів часто були неуспішними, а кінцева ціна зростала на незначний відсоток;
 • з учасників у буквальному сенсі вимагали «плату за вхід» на аукціон;
 • особливо цікаві об’єкти просто зникали у невідомому напрямку, а точніше – привласнювалися нечесними чиновниками.

Внаслідок подібних зловживань лише протягом одного року держава втратила близько 1 мільярда гривень. Та з розвитком ІТ-сфери почали з’являтися набагато сучасніші інструменти, які дозволили по-новому вирішити дану проблему.

У 2014 році Міністерство юстиції у пілотному режимі запустило офіційний сайт з реалізації арештованого майна. На ньому можна придбати активи боржників, які за рішенням суду підлягають реалізації з метою сплачення непогашених кредиторських заборгованостей. Житлова, нежитлова та комерційна нерухомість, земельні ділянки, промислові споруди, гаражі, автомобілі, водні та повітряні транспортні засоби, меблі, комп’ютери, аудіо- і відеотехніка – щодня тут виставляються десятки цікавих лотів, які можуть суттєво покращити ваше життя.

Тож чим такий особливий сайт, де продають арештоване майно? По-перше, це зручно. Для того, щоб стати власником ексклюзивного активу, сьогодні навіть не потрібно покидати власний кабінет чи затишний будинок. Усі торги проходять дистанційно, а учасники, що заздалегідь пройшли процедуру реєстрації та сплатили необхідні внески, мають лише вчасно зайти на сайти з продажу арештованого майна та подати свою цінову пропозицію на обраний лот.

Усього за кілька місяців владі вдалося організувати ефективну структуру, завдяки якій протягом шести років на погашення боргів було направлено 13 млрд. грн. У даний момент в Україні сайт з продажу арештованого майна має найбільшу базу зареєстрованих користувачів – їх кількість перевищує 81 тис. чол. За цей час в електронній торговій системі відбулося майже 65,3 тис. аукціонів, а офіційні продавці активів одержали більше 1 млрд. грн. додаткового прибутку,

На сайті арештованого майна в Україні лоти на продаж виставляють наступні організації:

 • Державна виконавча служба;
 • Фонд гарантування вкладів фізичних осіб;
 • Національне агентство з менеджменту і розшуку активів;
 • Фонд державного майна;
 • ПАТ «Ощадбанк»;
 • АТ КБ «Приватбанк»;
 • АБ «Укргазбанк»;
 • ПАТ «ВТБ»;
 • НБУ.

Арештоване майно на сайтах, підключених до Прозоро.Продажі

Наприкінці серпня 2020 року Міністр юстиції Денис Малюська підписав наказ, згідно з яким існуюча система електронних торгів конфіскованими активами лишається в статусі їх організатора. Водночас адміністратором аукціонів з продажу арештованого майна призначено сайт Prozorro.Sale. Тож у найближчому майбутньому купити подібні об’єкти ви також зможете на одному з 40 спеціальних майданчиків, що мають офіційний дозвіл та підключені до Центральної бази даних Прозорро.Продажі.

Створений у 2016 році, надсучасний антикорупційний стартап успішно допомагає боротися з хабарями та порушенням законодавства на загальнодержавному рівні. Головний принцип, на якому побудована дворівнева система онлайн-торгів державними і комунальними активами – повна прозорість та відкритість для суспільства. Використовуючи поруч із основним сайтом арештованого майна десятки спеціалізованих платформ, держава забезпечить ідеальні умови для вільної конкуренції. Потенційні покупці зможуть самостійно обирати цікавий для них сервіс. При цьому виручені кошти гарантовано будуть витрачені за призначенням.

Станом на початок лютого 2020 року перевагами електронних аукціонів Прозорро.Продажі вже встигли скористатися 28 000 учасників. Загальний прибуток від продажу та здачі в оренду різних видів транспортних засобів, нерухомості, земельних ділянок під будівництво, вагонів «Укрзалізниці», приміщень «Укрпошти», майна підприємств-банкрутів, заводів «Укрспирту» перевищує 34 млрд. грн. І ця сума зростає з астрономічною швидкістю, адже тут постійно з’являються нові напрямки роботи.

Про останні новини у сфері проведення відкритих онлайн-аукціонів з продажу арештованого майна ви зможете дізнатися за допомогою спеціального Telegram- і Viber-бота.

Переглянути аукціони