За і проти земельного ринку – як громадяни ставляться до реформування агросектору 

Початок продажів аграрних угідь викликав чимало дискусій. За і проти ринку землі виступають більше 6 млн. землевласників. А поки вони визначають свою позицію, влада вже вживає рішучих заходів для налагодження українського агросектору. 

Так у березні 2020 року було прийнято Закон № 2178-10, який передбачає проведення операцій із с/г ділянками, які раніше були заборонені: продаж, обмін, застава. Уже з липня 2021 року ринок землі відкриється для фізичних осіб. Вони зможуть купувати угіддя до 100 га. Але яким чином буде відбуватися реалізація? Чи буде дотримано чесної процедури та рівних умов для всіх учасників?

 За і проти ринку землі – як українці реагують на зміни в законодавстві

Ринок землі передбачає економічні механізми, які регулюють процеси встановлення прав на аграрні наділи або їх припинення чи зміну. Усі ці операції проходять на підставі договору, до якого додається грошовий чи натуральний платіж. 

Ринкові відносини в Україні відбуваються відповідно до Земельного Кодексу (2001). Однак в реальності він не може повноцінно регулювати аграрний сектор, адже для цього потрібно ухвалити додаткові законодавчі акти. І ось зрештою рік тому Президент підписав Закон про обіг сільгоспземель. Яка реакція людей (за і проти) на ринок землі в Україні та як реформи функціонуватимуть на практиці?

Теперішній стан державної економіки напряму пов’язаний з майбутнім ринком. Для налагодження справ в агросекторі насамперед потрібно провести інвентаризацію сільськогосподарських угідь, а також їх грошову оцінку. 

Процедуру набуття власності на ділянки певними фізичними чи юридичними особами варто врегулювати ще перед відкриттям продажів. Вони мають проходити за чесними правилами, без махінацій та тіньових домовленостей. Важливими етапами для налагодження галузі стануть також формування мережі іпотечних банків та утворення єдиного державного земельного кадастру.

 За і проти функціонування земельного ринку у системі Прозорро.Продажі

Незалежно від голосів за і проти ринку землі, така реформа є важливою і навіть необхідною для вирішення проблем з приватною власністю в Україні. Однак, окрім врегулювання процедури приватизації, не слід забувати про оцінку аграрних ділянок та про охорону стратегічного ресурсу.

Для позитивних зрушень в ціноутворенні на земельному ринку та забезпеченні чесного укладання договорів купівлі-продажу варто проводити аукціони по землі у системі Прозорро.Продажі. Встановлення об’єктивної вартості с/г ділянок дозволить сформувати справедливі ціни на аграрну продукцію. Це зачепить не тільки економічний, а й соціальний аспект проблеми.

Долучайтеся до клієнтів одного з електронних майданчиків та беріть участь у прозорих онлайн-аукціонах з продажу державного майна. Така процедура діє уже понад 4,5 роки і забезпечує не тільки відкрите функціонування напрямків, а й стабільні інвестиції до Держбюджету. На сьогодні загальний прибуток уже перевищив цифру у 37 млрд. грн. Для пошуку цікавих вам лотів використовуйте зручні Viber-бот та Telegram-бот.

Переглянути аукціони