Особливості земельного ринку та його функціонування на Прозорро.Продажі

Головною особливістю ринку землі на сьогодні є те, що вже найближчим часом ми очікуємо на старт продажів аграрних ділянок, який довгі роки був під забороною. Тепер землевласники зможуть скористатися своїм правом на вільне розпорядження наділами.

За прогнозами експертів, завдяки відкриттю нового ринку вдасться збільшити ВВП мінімум на 1%, що матиме позитивний вплив на національну економіку. Окрім цього, вдасться збільшити продуктивність с/г виробництва. Закон про продаж землі було ухвалено ще в квітні минулого року, тому чекаємо на позитивні зрушення вже незабаром.

 Ринок землі і його особливості на сучасному етапі

Багаторічний мораторій на реалізацію аграрних угідь не дозволяв власникам паїв продати їх чи одержати фінансування від застави ділянок або обмінятися наділами. Українці не могли розпоряджатися своєю власністю, що порушувало їхні конституційні права. У свою чергу малий та середній бізнес не розвивалися повною мірою.

Повноцінний ринок землі, який відкриється уже скоро, навпаки зробить аграрні угіддя доступними для всіх та відкриє нові можливості не тільки для українського агросектору, а й для економіки в цілому.

Особливістю ринку землі в Україні є його масштаби. Серед загальної площі орних угідь у Європі українська частка складає 30%, що дає нам по праву перше місце в Європі. На світовому ринку показник ріллі складає 2,4%.

Природно-ресурсний потенціал нашої держави надзвичайно великий. А попит на продукцію агросектору постійно зростає. Для розвитку економіки та регулярної торгівлі добре служить географічне розташування України. Завдяки цим чинникам ми є не просто сильним конкурентом, а знаходимося в когорті лідерів серед виробників сільськогосподарської продукції. Саме аграрна галузь є стратегічно важливою для країни.

Мораторій на продаж с/г ділянок довгий час блокував підприємницьку діяльність, через що Держбюджет не отримував належного доходу. Однак ситуація змінилася у квітні 2020 року, коли Президент Зеленський підписав Закон, який дозволяє продаж аграрних угідь землевласниками. Тепер замість довгострокової оренди підприємці нарешті отримали можливість стати повноцінним господарем на оброблюваних ділянках. Завдяки цим інвестиціям український агросектор вийде на новий рівень.

Особливості земельного ринку – чи буде проходити продаж ділянок на Prozorro.Sale

Особливістю функціонування ринку землі на сьогодні є початок торгів аграрними угіддями на електронних аукціонах Прозорро.Продажі. Позитивними наслідками такої процедури стануть введення нових технологій обробки землі, ефективне інвестування в агросектор країни та налагодження механізму продажу с/г ділянок.

Дохід від проведених електронних аукціонів у різних напрямках – від малої приватизації до продажу промислових комплексів – складає понад 36 млрд. грн. Щодня на офіційних майданчиках своїх власників знаходять різні державні і комунальні об’єкти. Ставайте і ви учасником прозорих торгів, зареєструвавшись на одному з них. Не пропустити появу нових лотів допоможуть спеціальні Viber- та Telegram-бот.

Переглянути аукціони