Старт земельного ринку – чи залучать систему Прозорро.Продажі?

В ніч на 31 березня 2020 р. в Україні сталася безпрецедентна подія: Президент Володимир Зеленський підписав закон «Про обіг земель сільгосп призначення», запустивши таким чином процес відкриття ринку продажу землі.

Незважаючи на значний резонанс у суспільстві, експерти вважають цей крок надзвичайно прогресивним. Адже у світі лишилося усього кілька країн, які продовжують заборону на реалізацію сільськогосподарських угідь. Окрім України, до цього переліку входить Білорусь, Куба, Венесуела та КНДР.

Ринок продажу землі – де можна придбати ділянку сільгосппризначення

Противники запровадження ринку продажу землі апелюють такими поняттями, як «розбазарювання» стратегічно важливого ресурсу, безперешкодною роздачою українського чорнозему багатим іноземцям. Саме на цих страхах люблять грати українські політики. Однак, не зважаючи на численні спекуляції та розповсюдження неправдивих даних, мораторій все ж було скасовано. Відтак, починаючи з 01 липня 2021 р. українці нарешті зможуть не лише здавати в оренду, а й відкрито реалізовувати власні ділянки с/г призначення.

Які ж зміни чекають на вітчизняних землевласників?

  1. В першу чергу учасниками ринку продажу землі стають виключно громадяни України або вітчизняні державні установи. Питання її реалізації іноземцям уряд планує вирішити на загальнонаціональному референдумі протягом найближчих трьох років.
  2. До 2024 року один покупець отримує право придбати максимум 100 га сільськогосподарських угідь. Потім цей обсяг збільшиться до 10 000 га.
  3. Згідно чинного законодавства, власники паїв поки що зможуть реалізовувати землю лише фізичним особам.

Однак у просто зараз депутати переглядають вже встановлені нормативи, які регулюватимуть ринок продажу землі. Згідно з новим законопроектом, який у першому читанні набрав 252 голоси, реалізація та здача в оренду сільськогосподарських угідь має відбуватися виключно через електронні аукціони. При цьому орендувати можна буде навіть ті земельні ділянки, що належать державі. А власники паїв отримають право реалізовувати їх без жодних обмежень.

Використання системи Prozorro.Sale для запуску ринку продажу землі

Рішення розпочати ринок продажу землі з безпосереднім залученням системи електронних аукціонів Прозоро.Продажі та підключених до неї акредитованих майданчиків стане не лише справедливим, а й економічно виправданим. Адже ми вже маємо дієвий інструмент, який забезпечує ефективний та повністю прозорий збут державного, комунального і приватного майна.

На спеціальних онлайн-платформах, де попередньо реєструються учасники торгів, сьогодні можна придбати чи орендувати квартиру, приміщення для бізнесу, автомобіль або ділянку с/г землі (якщо вона належить банку, що став банкрутом). Ставки під час торгів робляться анонімно, а переможець обирається автоматично – відтак результати аукціонів є цілком неупередженими та не залежать від наділених владою осіб.

Реєструйтеся на одному з офіційних майданчиків Прозорро.Продажі та слідкуйте за новинами ринку продажу землі сільгосппризначення. Отримуйте кваліфіковані консультації, обрайте вигідні лоти і швидше робіть переможні ставки!

Про останні новини у сфері проведення відкритих онлайн-аукціонів з продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення ви зможете дізнатися за допомогою спеціального Telegram- і Viber-бота.

Переглянути аукціон