Як оприлюднити річний план в Прозоро, внести зміни, відредагувати

Річний план закупівель в Прозоро – документ, який раз на рік складають та публікують у відкритому доступі усі державні та комунальні установи, що працюють в Україні. Його ухвалення стало обов’язковим після офіційного запуску електронної системи публічних держзакупівель.

Річний план закупівель на 2021 рік в Прозоро оприлюднюється наприкінці попереднього, 2020 року. Це дозволяє проводити тендери відповідально та прозоро, ефективно розподіляючи держбюджет. Також протягом поточного року будь-яке підприємство чи організація може коригувати заявлений перелік закупок, додаючи до нього нові пункти.

Як оприлюднити річний план в Прозоро

Перш, ніж задаватись питанням, як внести річний план в Прозоро, слід правильно спланувати графік закупівель. Цей процес починається з визначення потенційних потреб конкретної установи чи підприємства. Даний етап складання річного плану має безліч особливостей, які напряму залежать від специфіки господарської діяльності або джерел надходження коштів.

Складаючи для Прозоро річний план закупівель на 2021 рік, необхідно врахувати наступні статті витрат:

  • обов’язкові поточні затрати – зазвичай сюди потрапляють тендери на придбання канцтоварів, оплата комунальних послуг, обслуговування офісної техніки;
  • витрати, спричинені минулорічними закупівлями;
  • затрати на ведення господарської діяльності підприємства.

Після визначення грошової суми, потрібної для придбання необхідних товарів і послуг, варто визначитися з процедурою. Серед найбільш популярних – спрощені закупівлі, відкриті торги, конкурентний діалог, переговорна процедура.

Зведенням та затвердженням річного плану закупівель для Прозоро займається спеціально створений тендерний комітет або конкретна уповноважена особа. Однак весь процес вважається завершеним лише після публікації отриманого документа в електронній системі Prozorro. Зробити це можна на одному з акредитованих майданчиків, які дозволяють замовнику оголосити закупівлю та обрати переможця торгів.

Як внести річний план в Прозоро, використовуючи електронний майданчик

Щоб оприлюднити річний план в Прозоро, варто спочатку зареєструватися на офіційному майданчику, підключеному до Центральної бази даних електронної системи закупівель. У особистому кабінеті потрібно знайти відповідну кнопку або вкладку з назвою «Створити план».

Кожен предмет, по якому оголошується закупівля, вводиться в окреме поле. Натискаючи на назву тендера, потенційний постачальник отримує максимально детальну інформацію: назву організації-замовника, її код ЄДРПОУ, точне найменування товару або послуги, їх номер у спеціальному класифікаторі, бюджет, тип процедури та дату проведення торгів.

Як внести зміни до річного плану закупівель в Прозоро

Навіть якщо ви підійшли до складання річного плану закупівель для Прозоро дуже старанно та відповідально, це не захистить вас від незапланованих форс-мажорів. Відсутність пропозицій, що відповідають реальній вартості товару/послуги, їх неправильне оформлення, дискваліфікація учасників – все це може суттєво скоригувати вже оголошену програму закупівель. Або виникає ситуація, коли замість відкритих торгів замовник вирішує підписати договір з конкретним постачальником. Це можливо у разі, якщо бюджет закупки не перевищує 50 тис. грн. (чи 200 тис. грн. в певних умовах, перерахованих у ст. 3 ЗУ «Про публічні закупівлі»).

Як внести зміни до річного плану закупівель в Прозоро? Для цього план відкривається в особистому кабінеті на вашому електронному майданчику. Далі коло закупівлі обираєте опцію «Редагувати» та обираєте новий тип процедури. Також за необхідності ви можете видалити непотрібну закупівлю – наразі в системі Прозорро для цього передбачений весь необхідний функціонал.

Переглянути тендери