Реєстр арештованого майна в Україні – як відбуватиметься його продаж

Сьогодні можна переглянути Єдиний реєстр арештованого майна, який відкрило у минулому році Агентство з розшуку і менеджменту активів. Таке повідомлення опублікували на Урядовому порталі. Сьогодні реєстр налічує понад 2000 об’єктів. 

Поки що він працює в пробному режимі та наповнюється тільки офіційною інформацією про вилучене майно, переданою в АРМА. Реєстр знаходиться в дослідному користуванні уже більше року.

Реєстр арештованого майна в Україні – як він укладається

Реєстр арештованого майна в Україні узагальнює інформацію про активи, які були отримані неправомірним шляхом, та дозволяє оперативний обмін даними. Вони передбачають відомості про збут таких об’єктів чи їх вилучення, а також про кошти, що були зароблені від їх продажу.

Повідомлення про арештовані активи потраплятимуть до Реєстру автоматизовано, однак такий режим працюватиме пізніше – після налагодження консолідації з іншими базами даних, серед яких Система виконавчого провадження. Сьогодні уряд працює над заходами, що забезпечують виконання законодавчих норм про захист інформації.

У ході тестування програмного забезпечення Реєстру виконується перевірка на надійність та безперебійність функціонування. До нього найближчим часом буде внесений значний обсяг даних, які знаходяться у розпорядженні АРМА. Окрім цього, ведеться дослідження можливостей Реєстру. Поки триває пробна експлуатація АРМА пропонує громадянам надсилати на їхню поштову скриньку пропозиції та зауваги щодо роботи бази даних арештованого майна.

Як буде відбуватися продаж арештованого майна за Єдиним реєстром

Українці не один рік чекали від влади чіткого рішення стосовно продажу та формування Єдиного реєстру арештованого майна. Оскільки вже існуюча система реалізації вилучених активів не відрізнялася прозорістю, у вересні 2020 року було прийнято рішення про перехід ринку на електронні аукціони системи Prozorro.Sale. Воно було закріплено відповідним наказом Міністерства юстиції.

До цього монополізація ринку перекривала доступ до торгів чималій кількості потенційних покупців. Але тепер завдяки електронній системі Прозорро.Продажі учасники аукціонів відчули перспективність напрямку та справедливість і відкритість ринку.

Якщо раніше продаж арештованого майна супроводжувався навмисним заниженням цін і корупційними махінаціями, то тепер сучасні онлайн-торги на прозорому модулі не допускають таких схем. Електронна система Прозорро.Продажі є повністю відкритою і публічною, а також надає доступ до арештованого майна всім охочим. А чимала кількість покупців формує чесну конкуренцію на ринку. Отже, активи, які вилучили Державна митна чи виконавча служби, будуть продані на аукціонах за найбільш високою ціною.

Система Прозорро.Продажі понад 4 роки користується довірою представників бізнесу. А продаж різноманітних державних активів відбувається за простим та доступним алгоритмом, що також приваблює клієнтів брати участь в онлайн-торгах. Не пропустити появу нових лотів допоможуть спеціальні Viber- та Telegram-бот.

Переглянути аукціони