Продам пиловник сосни на електронному майданчику Prozorro.Sale

Як і інші лісоматеріали, пиловник хвойних порід усі бажаючі сьогодні можна придбати на одному з офіційних майданчиків Прозоро.Продажі. На відміну від прямих договорів, цей спосіб дозволяє купити ліс відкрито, без хабарів і тіньових договорняків.

Пиловник хвойних порід на електронних аукціонах Prozorro.Sale

Пиловник хвойних порід служить сировиною для будь-якого лісопильного виробництва. До цієї категорії відноситься ліс-кругляк, одержаний з різних порід дерев. Для цього цілі хлисти (очищені від гілок, сучків і коріння стовбури) розпилюються впоперек. Далі з пиловника сосни, ялини, кедра, вільхи, осики, дубу виготовляють пиломатеріали, що використовуються у різних галузях народного господарства – від будівництва до виготовлення сірників.

В залежності від типу поперечного зрізу, пиловник хвойних порід ділиться на три групи:

  1. дошки;
  2. бруси;
  3. бруски.

Пиловочна сировина з дерев хвойних та листяних порід має чітко відповідати певним стандартам по товщині поперечного зрізу верхньої частини. За цим параметром її ділять на:

  • крупноформатну – діаметром від 26 см;
  • середньоформатну – діаметр стовбуру становить від 14 до 24 см.

Достатньо довго заготовлений ліс, зокрема пиловник хвойних порід, деревопереробні компанії мусили купувати безпосередньо у лісгоспів, чим регулярно користувалися останні. Відсутність контролю та адекватного покарання лише стимулювали окремих чиновників до корупційних зловживань. Наприклад, керівники лісозаготівельних господарств встановлювали ціну на деревину на власний розсуд, навмисно завищували собівартість лісу, а ввірені їм підприємства робили збитковими.

Ще один незручний момент – загальноприйнятою нормою стало приховування інформації про майбутні торги лісом. Оголошення ніде не публікувалися, тож потенційні покупці просто не могли прийняти участь в аукціонах з продажу пиловника хвойних порід.

Щоб нарешті позбутися численних недоліків існуючої системи реалізації деревини, уряд прийняв рішення залучити до проведення торгів електронну систему Prozorro.Sale. Завдяки сучасним ІТ-розробкам, до яких разом з представниками влади долучилися громадські активісти та волонтери, державні активи продаються не тільки ефективно, а й прозоро.

Продам пиловник сосни на онлайн-майданчику Прозоро.Продажі

Сьогодні в електронних аукціонах, на яких можна купити ліс, на постійній основі приймають участь близько 260 лісгоспів. На торги щодня виставляються десятки лотів, сформованих з деревини усіх можливих порід і класів якості.

Оголошення на зразок «Продам пиловник сосни» можна знайти на спеціальних онлайн-майданчиках, що мають офіційну акредитацію та підключені до Центральної бази даних Прозорро.Продажі. Ці платформи проводять усю підготовчу роботу з учасниками торгів лісом, допомагають покупцям обрати найпривабливіші лоти та розробити правильну стратегію. Процес реєстрації займе лічені хвилини. Водночас разом із доступом до переліку усіх актуальних аукціонів з продажу пиловника хвойних порід та інших видів деревини, ви отримаєте підтримку найкращих експертів, які роками працюють у сфері торгових операцій.

Про останні новини у сфері проведення відкритих онлайн-аукціонів з продажу лісу ви зможете дізнатися за допомогою спеціального Telegram- і Viber-бота.

Переглянути аукціони