Продаж земельних ділянок і їх ціна на онлайн-торгах Prozorro.Sale

В наш час питання продажу землі і ціни на неї є надзвичайно актуальним. Наприклад, в світлі відкриття ринку земельних ділянок сільгосппризначення, багатьох підприємців цікавить вартість одного гектара таких угідь та умови їх прозорого придбання. Останній пункт влада вирішила оптимальним способом, призначивши адміністратором торгів з продажу або оренди державної, комунальної та приватної землі електронну систему Прозорро.Продажі.

Продаж землі в Україні і її ціна у 2021 році на торгах Prozorro.Sale

Вільний продаж с/г землі в Україні стартував у 2021 році, тож ціна на цей актив поки не надто зросла. На сьогоднішній день приблизна вартість 1 гектара аграрних угідь оцінюється в 30 тис. грн. Найдорожчими експерти визнають чорноземи Черкаської області (2 500$ за 1 га), найдешевшою – землю в Житомирському регіоні (1 100 $/га).

Поки що вона є найдешевшою у Європі. Навіть якщо не враховувати Нідерланди, де вартість гектара с/г угідь є найбільшою у світі (81 тис. долл.), у цьому питанні нас суттєво випереджають найближчі східноєвропейські країни. Так, на відміну від України, ціна продажу землі за гектар в 2021 р. склала: у Словенії – 20 тис. дол., у Польщі – в межах 10-12 тис. дол., у Хорватії та Словаччині – 3 600 дол., Румунії – 2 500 дол.

За найсміливішими оцінками, в майбутньому ми можемо розраховувати на зростання цього показника до 10-15 тис. дол. за 1 га. Але це стане можливим лише у разі допуску на ринок великих іноземних гравців. Звичайно, продаж землі в Україні та ціна за гектар у 2021 р. у великій мірі залежать від регіону та місця розташування. Наприклад, ділянки біля великих автомагістралей дозволяють майбутнім власникам змінювати їх цільове призначення. Замість вирощування сільськогосподарських культур тут можна збудувати заправку, готель чи невеликий супермаркет. Звісно, вартість такої землі буде вищою.

На електронних торгах Prozorro.Sale сьогодні усі бажаючі мають можливість придбати або орендувати приватні, державні та комунальні ділянки. Все, що для цього потрібно – зареєструватися на спеціальному онлайн-майданчику та обрати найбільш вигідний лот.

Ефективний продаж землі в Україні і її ціна за гектар у 2021 році на майданчику Прозорро.Продажі

З 01 липня 2021 р. продаж с/г землі за ціною, що максимально відповідає ринковій, відбувається на сучасних онлайн-аукціонах Прозоро.Продажі. Звичайні громадяни-власники паїв свою власність виставляють на торги за бажанням. Земля, що перебуває у державній, комунальній власності, згідно із оновленим законодавством, реалізується або здається в тимчасове користування виключно на майданчиках Prozorro.Sale. Підкреслюємо, що такі ділянки поки що не підлягають продажу.

Використання електронних торгів для реалізації та оренди землі різного цільового призначення вирішує одразу два завдання. По-перше, на Прозорро.Продажі збуваються сотні об’єктів комунальної і державної власності – цілком прозоро, без договорняків і відкатів. По-друге, завдяки ним продаж землі в Україні у 2021 р. відбувається за ціною, що відповідає середньо-ринковим показникам.

Зареєструйтеся у земельному Вайбер- або Телеграм-боті та вчасно дізнавайтеся про оголошення нових аукціонів.

Переглянути аукціони