Продати землю під Києвом можна через електронні аукціони

Земля – це базовий природний ресурс для нашої держави. Угіддя є важливим компонентом, який впливає на роботу великої кількості галузей та підгалузей народного господарства.

Саме тому все більш популярним стає запит “продаж землі під Києвом та в інших куточках України”. Вигідно реалізувати угіддя ви можете через електронні аукціони системи Прозорро.Продажі. Зареєструйтеся на одному з акредитованих майданчиків Prozorro.Sale та беріть участь у справедливих та абсолютно відкритих земельних торгах.

Як відбувається продаж землі під Києвом за оновленою процедурою

Питання вільної реалізації угідь різного цільового призначення було одним із найгостріших в українському суспільстві. І це не дивно, адже в Україні одних лише власників паїв налічується близько 7 млн. Однак використання цього активу було досить обмеженим – одні “пайовики” самотужки обробляли свою землю, інші здавали підприємцям в оренду за копійки. Не менш гострим було й питання реалізації угідь державної та комунальної власності.

Кардинальне реформування ринку землі відбувалося протягом 2020-2021 років. За цей період Верховна Рада прийняла два фундаментальні нормативно-правові документи:

  1. Закон №552-IX, що скасовує мораторій на реалізацію приватних с/г угідь.
  2. Закон №1444, який дозволяє продаж землі державної та комунальної власності під Києвом та в інших регіонах України через електронні аукціони.

Адміністратором торгів угіддями визначено ДП “Прозорро.Продажі”. Землі державної та комунальної власності продаються виключно через електронні аукціони. Приватні ділянки також можуть реалізовуватися у вищезгаданому форматі (за бажанням власника).

Згідно з чинним законодавством, ви можете купити або продати під Києвом землю з різним цільовим призначенням (крім державних та комунальних сільськогосподарських ділянок – вони доступні лише для оренди).

Проходять торги з реалізації угідь на електронних майданчиках системи Prozorro.Sale. Загалом на вищезгаданих платформах уже зареєстровано понад 1350 земельних аукціонів. Стати їх учасником ви можете вже сьогодні.

Як стати учасником електронного аукціону з продажу землі під Києвом

Зараз продаж землі під Києвом або в будь-якому іншому населеному пункті України відбувається за зрозумілими кожному українцю умовами. Проходять торги угіддями у дворівневій системі Прозорро.Продажі

  1. Prozorro.Sale є єдиною базою даних про усі об’єкти, що підлягають реалізації.
  2. Електронні майданчики, які підключені до системи. Вони виконують роль “посередника” між організаторами та учасниками торгів. Наразі в системі Prozorro.Sale нараховується кілька десятків електронних майданчиків.

Як стати учасником прозорих земельних аукціонів? Для цього виконайте чотири простих кроки:

  1. Пройдіть процедуру реєстрації на будь-якому майданчику Прозорро.Продажі.
  2. Оберіть лот та сплатіть обов’язкові внески.
  3. Підготуйте та надайте адміністраторам майданчика документи.
  4. Зробіть свою ставку.

Для швидкого знаходження потрібних вам угідь, налаштовуйте спеціальні земельні боти в Telegram та Viber.

Переглянути аукціони