Купити необроблену деревину у м. Житомир на аукціоні Прозоро.Продажі

Взяти участь в аукціоні з продажу необробленої деревини у Житомирі та по всій Україні сьогодні можна буквально в два кліки. Для цього достатньо зареєструватися на одному з електронних майданчиків системи Прозоро.Продажі. Як змінилася лісозаготівельна галузь в Україні із запровадженням онлайн-аукціонів та чи дійсно вона стала прозорішою? Розглянемо актуальні питання продажу необробленої деревини за допомогою сучасних ІТ-технологій більш детально.

В Житомирі продаж необробленої деревини здійснюється на аукціоні Prozorro.Sale

Сфера заготівлі і подальшої переробки лісу займає одне з провідних місць в економіці нашої держави. Загальна площа українських лісів становить 8,5 млн. га. Сировина, що регулярно постачається вітчизняними лісгоспами, використовується під час будівництва, виготовлення меблів, предметів декору, сірників, канцтоварів, музичних інструментів, пакувальної тари. Лише за офіційним даними протягом 2019 року було реалізовано деревини на 15 млрд. грн.

Однак тут існує і безліч проблем, про які вголос не соромляться говорити учасники ринку. Це і незаконні вирубки, і неправомірно завищена собівартість та непрозоре формування цін на деревну сировину. Не маючи можливості прийняти участь у відкритому аукціоні з продажу необробленої деревини у Житомирі чи будь-якому іншому місті України, покупці ставали заручниками «доброї волі» керівників лісгоспів.

Покласти край подібним зловживанням, а також численним корупційним махінаціям має намір проект, запроваджений Міністерством енергетики і захисту довкілля спільно з державним підприємством «Прозорро.Продажі». За новими умовами, починаючи з 01 лютого 2020 р. мінімум 25% від загального плану заготівлі українські лісгоспи реалізовують на електронних торгах Prozorro.Sale. Протягом чотирьох останніх років даний механізм дозволяє не лише успішно, а й повністю відкрито управляти непотрібними державними активами.

Аукціон з продажу необробленої деревини у м. Житомир на майданчиках Прозорро.Продажі

Головна перевага електронного аукціону з продажу необробленої деревини, що проводиться у Житомирі чи будь-якому іншому місті України – цілковита публічність та прозорість. Уся інформація про перебіг торгів та їх учасників знаходиться у вільному доступі, а також передається до відповідної системи електронного обліку.

На даний момент за допомогою електронної торгової системи Прозоро.Продажі та підключених до неї акредитованих майданчиків можливістю провести аукціон з продажу необробленої деревини у м. Житомир та інших регіонах країни користуються близько 260 лісгоспів. Протягом останнього року тут відбулося майже 9 тис. онлайн-торгів, завдяки яким представники лісозаготівельної галузі отримали 577 млн. грн. доходу.

Ви також можете приєднатися до прозорих аукціонів та розширити з їх допомогою власні можливості. Обирайте з загального переліку надійний майданчик, укладайте з ним договір та приймайте участь в торгах лісом.

Про останні новини у сфері проведення відкритих онлайн-аукціонів з продажу лісу ви зможете дізнатися за допомогою спеціального Telegram- і Viber-бота.

Переглянути аукціони