Аукціон з продажу лісоматеріалів на електронних торгах Prozorro.Sale

Роками продаж лісоматеріалів в Україні був тісно пов’язаний з корупційними скандалами та протизаконними махінаціями. Однак у 2020 році ситуація стала кардинально змінюватися. Причина – поступове переведення аукціонів з реалізації лісу в площину сучасних онлайн-торгів на майданчиках Прозорро.Продажі.

Продаж лісоматеріалів на електронних аукціонах Prozorro.Sale

Заготівля та реалізація необробленої деревини являється невід’ємною частиною вітчизняної економіки. Однак роками ця галузь була практично збитковою. Чому для країни, рівень лісистості якої досягає 16%, це перетворилося у закономірність? Оскільки покупцям лісу-кругляку (у більшості випадків це приватний бізнес) доводилося укладати договори напряму з лісгоспами, вони були змушені виконувати невигідні для себе умови. Зокрема, продаж лісоматеріалів здійснювався за значно завищеними цінами, а умови вже підписаних угод порушувалися.

Щоб зробити ринок лісу прозорим та незаангажованим, уряд ухвалив окрему постанову «Про проведення електронного аукціону з продажу лісоматеріалів». Мова йде про реалізацію щонайменше 25% необробленої деревини, заготовленої найбільшими лісгоспами, на онлайн-торгах Прозоро.Продажі. Для початку її формуватимуть лише у великі лоти, фізичний обсяг яких перевищує 150 куб. м (або з бюджетом від 200 000 грн.).

Лісоматеріалами називають сировину, одержану зі зрубаних дерев після їх поперечного або повздовжнього розпилу. При цьому деревина має зберегти свою фактуру, природню структуру та хіміко-біологічні властивості. Лоти, придбані на аукціоні з продажу лісоматеріалів, в подальшому використовуються в натуральному вигляді або піддаються переробці. Окрім розпилювання, цілі колоди розділяють шляхом розколювання, фрезерування, лущення, обстругування та подрібнення. Відповідно до застосованої технології, реалізовують їх у круглому або колотому вигляді.

Взяти участь в аукціоні з продажу лісоматеріалів на майданчику Прозоро.Продажі

Метою створення електронної торгової системи Prozorro.Sale стало забезпечення економічно виправданого та повністю прозорого управління державним або комунальним майном, зокрема продажем лісоматеріалів. Вона гарантує їх 100%-ву захищеність віл стороннього втручання та дозволяє приймати участь у торгах усім бажаючим. А також забезпечує рівні можливості для всіх учасників – на електронному аукціоні з продажу лісоматеріалів перемогу одержує той, хто робить найбільшу ставку. Жодні закулісні домовленості тут не мають сили.

Реалізація необробленої деревини на спеціальних майданчиках, підключених до ЦБД Прозорро.Продажі, виявилася надзвичайно успішною. Протягом останнього року тут пройшло більше 11 тис. публічних торгів, прибуток від яких перевищив 890 млн. грн. Замість того, щоб збагачувати окремих чиновників, ці кошти йдуть на розвиток галузі.

Обирайте зручний майданчик, проходьте просту процедуру реєстрації та шукайте прибуткові лоти на аукціоні з продажу лісоматеріалів. Робіть ставки під час торгів і перемагайте!

Про останні новини у сфері проведення відкритих онлайн-аукціонів з продажу лісу ви зможете дізнатися за допомогою спеціального Telegram- і Viber-бота.

Переглянути аукціони