Аукціони з продажу необробленої деревини на електронних майданчиках

Аукціони з продажу необробленої деревини стартували з 01 лютого минулого року у системі Прозорро.Продажі. Деревообробні підприємства тепер можуть швидко та зручно придбати матеріали онлайн. Такий процес дозволяє поступово долати корупцію та ліквідовувати тіньовий ринок.

Окрім цього, придбати деревину може кожен охочий, не виходячи зі стін свого будинку чи офісу. Прямі договори між продавцем і покупцем, які домінували раніше, провокували незаконні схеми і «договорняки». Тепер же завдяки системі Prozorro.Sale багато осіб отримали можливість працювати чесно на прозорому ринку.

 Продаж деревини сьогодні здійснюється за оновленою процедурою

Для участі в аукціонах з продажу деревини потрібно всього лише зареєструватися на одному з офіційних майданчиків електронної системи Прозорро.Продажі, що має відповідну акредитацію. Опанувати сучасний модуль для проведення торгів у режимі онлайн може кожен охочий.

Продаж лісу на електронних аукціонах зараз відбувається в основному великими обсягами – від 150 куб. м. Або ж початковий бюджет одного лота складає від 200 тис. грн. Однак такі обмеження, що були встановлені у минулому році, скоро припиняють свою дію на всій території України. Поки що вони повністю зняті тільки в Закарпатській області. Оскільки Закарпаття є беззаперечним лідером у галузі реалізації деревини, місцева влада першою серед інших регіонів пішла на такий рішучий крок.

У системі Прозорро.Продажі було проведено 23 тисячі успішних аукціонів з продажу необробленої деревини в Україні у 2020 році. Менше ніж за рік дохід від таких торгів склав 664,4 млн. грн. Майже половину від цієї суми лісові господарства України отримали за продаж круглих лісоматеріалів. Наразі уряд активно працює над вдосконаленням нормативно-правової бази, яка повинна врегулювати реалізацію необробленої деревини на Prozorro.Sale уже в цьому році.

 Деревину для продажу в Україні відтепер можна знайти у системі Прозорро.Продажі

У лютому 2020 року почався активний продаж деревини в Україні у системі Prozorro.Sale. Найбільші обсяги сировини реалізовувалися у Закарпатській області на суму 277,8 млн. грн. На другому місці Рівненщина та Житомирщина, де доходи від аукціонів склали 115,4 та 120,8 млн. грн. відповідно.

Беріть участь у прозорих торгах лісоматеріалами та долучайтеся до чесного ринку необробленої деревини без тіньових схем та махінацій. Зробити це можна на одному із 40 офіційних майданчиків Прозорро.Продажі. Перевагами такого способу продажів є вигідні цінові пропозиції, зручний онлайн-формат, що дозволяє брати участь в аукціонах з будь-якого місця, здорова конкуренція, відсутність «договорняків» та корупційних схем, рівноправність учасників.

Окрім необробленої деревини, у системі Прозорро.Продажі ви можете знайти торги нерухомістю, земельними ділянками, автомобілями, майном банкрутів, об’єктами спиртової галузі та багато інших. Реєструйтеся на одному з офіційних майданчиків та купуйте державне і комунальне майно за вигідними цінами. Не пропустити появу нових лотів допоможуть спеціальні Viber- та Telegram-бот.

Переглянути аукціони