Продаж деревини на електронних майданчиках за процедурою онлайн-торгів

Понад рік продаж деревини різних порід, видів, сортименту від українських лісових господарств частково проходить на електронних майданчиках Prozorro.Sale. Така ініціатива Держлісагентства і Міненергетики та захисту довкілля отримала приголомшливий успіх. 

Неупереджені та публічні аукціони з реалізації великих обсягів лісу проходять ледь не щодня. Зареєструвавшись на одному з майданчиків, взяти в них участь може будь-хто. 

 Продаж деревини активно проходить на майданчиках Prozorro.Sale

Усе більше лісозаготівельних організацій приєднуються до прозорого продажу деревини. Таким чином їм вдається підняти свій рейтинг на ринку. Реалізація і ділових, і промислових лісоматеріалів на Прозорро.Продажі відбувається за чесними правилами та з подвійною вигодою для підприємців і держави.

Довгий час реалізація лісоматеріалів в Україні проходила шляхом підписання прямих контрактів між підприємствами та лісовими господарствами. Безпосередні домовленості між директорами ніким не контролювалися, що зрештою стало причиною утворення тіньового ринку.

Кардинальні зміни у лісовій галузі розпочалися у 2019 році. Уряд почав ліквідацію корупції та налагодження процедури продажу. Результатом стала Постанова № 1178, згідно з якою частина заготовленого лісу реалізується через систему Прозорро.Продажі. Тепер на публічних та електронних аукціонах ви можете знайти різноманітну деревину у круглому чи у колотому вигляді, різних порід та класів якості.

Успішне подолання корупційних схем почалося в Україні з 2016 року, коли стартувала робота системи Prozorro.Sale. Вона відкрила доступ до усіх даних про торги державним і комунальним майном. Ініціатором таких змін стали небайдужі громадяни та волонтери за підтримки Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

На даний момент число проведених аукціонів на електронних майданчиках досягло 367 тисяч. А дохід від них у бюджети різних рівнів складає 37,5 млрд. грн. 

 Продаж деревини за процедурою електронного аукціону

Купівля та продаж деревини на рівних умовах та без хабарів тепер доступна кожному. Для цього потрібно лише зареєструватися на майданчику, що підключений до ЦБД Прозорро.Продажі. Таких налічується 40 штук. Після створення особистого кабінету на одному з них ви зможете переглядати діючі торги та робити ставки на цікаві вам лоти.

Наразі близько 260 великих українських лісгоспів співпрацюють із ДП «Прозорро.Продажі». Вартість одного лота зазвичай стартує від 200 тис. грн., а об’єм деревини в ньому від 150 куб. м. Але вже зовсім скоро ситуація зміниться, адже на законодавчому рівні хочуть ухвалити перехід всієї деревини на електронні торги. Крім того, ЛІАЦ також планують під’єднати до модуля Prozorro.Sale.

Більше новин про реалізацію лісу-кругляка та актуальні аукціони ви можете знайти, підключивши спеціальні Telegram- та Viber-бот. Стати частиною чесного ринку лісоматеріалів можна уже зараз. Потрібно лише зареєструватися на офіційному майданчику.

Переглянути аукціони