Арештоване майно в Україні продається на електронних торгах 

За невчасну сплату боргів Державна виконавча служба вилучає у фізичних чи юридичних осіб об’єкти, які згодом реалізуються на онлайн-аукціонах. Продаж арештованого майна в Україні з недавніх пір проходить у системі Prozorro.Sale.

Реєструючись на одному з офіційних майданчиків, ви отримуєте доступ до різноманітних торгів та можете придбати державні та комунальні активи за доступними цінами. Публічні аукціони роблять українські ринки прозорими та відкритими, а також ліквідовують старі корупційні махінації та тіньові схеми.

 Продаж арештованого майна в Україні – особливості процедури

Економіка країни потребувала реформування процедури продажу арештованого майна. Воно сталося у вересні 2020 року після того, як Мін’юстом був підписаний наказ про електронні торги вилученими об’єктами на Прозорро.Продажі. Реформування сфери майна боржників спровокувало невдоволення покупців аукціонами у старій системі, що супроводжувалися махінаціями і хабарями. Тепер же новий прозорий підхід до реалізації арештованого майна дозволить розморозити чималу кількість активів та скоротити процедуру банкрутства.  

За останні 5 років питання про продаж вилучених активів в Україні стояло досить гостро, адже стара система не виправдовувала покладеної на неї довіри. Головним завданням банківських установ є швидка і ефективна реалізація майна боржників, саме тому ціна на нього була доволі прийнятною. Однак це спричинило ситуацію хабарництва та невірного опису об’єктів.

Прозорро.Продажі зі статусу конкурента єдиної торгової системи арештованого майна переросла в адміністратора аукціонів. Це означає, що потрібні лоти ви тепер можете знайти і на електронних акредитованих майданчиках. 

Довіра українців до прозорої системи росте з кожним роком, все більше клієнтів долучаються до відкритих торгів. Різноманітні ринки, серед яких і арештоване майно, вийшли на новий рівень розвитку, активізували продажі і позбулися корупційних схем. Завдяки цьому Державний бюджет збагатився за 4 роки на 34 млрд. грн.

 Арештоване майно продається у системі Prozorro.Sale

На аукціонах з продажу арештованого майна в Україні ви можете знайти техніку, меблі, офісне приладдя і навіть земельні ділянки та нерухомість за вигідними цінами. Щоб придбати такі об’єкти, потрібно зареєструватися на одному з майданчиків, що під’єднаний до ЦБД Прозорро.Продажі, де ваші покупки проходитимуть швидко і з комфортом. Також таким чином ви зможете слідкувати за появою нових лотів.

Аукціони у системі Prozorro.Sale проходять на високому рівні за якісної технічної підтримки, а особиста інформація клієнтів знаходиться під захистом. Саме тому кількість учасників онлайн-торгів на різноманітних напрямках зростає з кожним днем. Користуючись перевагами електронного формату аукціонів, українські підприємці та звичайні громадяни не тільки вигідно отримують потрібні товари, а й щоразу збагачують Держбюджет та борються із корупцією. Не пропустити появу нових лотів допоможуть спеціальні Viber- та Telegram-бот.

Переглянути аукціони